Biografia królowej, naukowe oblicze seksu, katastrofa górnicza, opętania, setka nastoletnich przestępców, wymordowanie całego rządu USA, wirtualna rzeczywistość i szafa jako brama czasu.

Serial… złodziej czasu, ale bez niego też źle… zatem, udanego marnowania czasu.


Serial Pakt – sezon 2

O pierwszym sezonie „Paktu” pisałem w styczniowych inspiracjachW moim subiektywnym rankingu jest to jeden z lepszych seriali stworzonych w naszym kraju. Od 20 listopada 2016 roku na ekranach pojawi się sześć odcinków. Kolejny raz dziennikarz śledczy zmierzy się z bardzo niewygodną zagadką, tym razem z katastrofą górnicza w tle.

Westworld

Serial, który miał świetne recenzje jeszcze przed premierą. Nietuzinkowy scenariusz, świetna obsada i brak wyraźnej konkurencji w kategorii „serial sf z dużą dawką przekleństw i brutalności oraz z nieprzywiązywaniem aktorów do ubrań”.

Serial zainspirowany książką z 1973 roku autorstwa Michaela Crichtona. Opowiada o parku zabaw w przyszłości – miejscu, gdzie każdy może realizować swoje fantazje, najbardziej mroczne i kompletnie bez ograniczeń. Jak to zwykle bywa coś jednak zaczyna się psuć…

Designated Survivor

Triller polityczny. Pewnego spokojnego wieczoru wszystko zostaje obrócone o 180 stopni, dochodzi do ataku terrorystycznego na stolicę USA, prezydenta, parlament. Nagle okazuje się, że piastujący niezbyt wysokie stanowisko urzędnik zostaje najwyżej postawionym politykiem w kraju.


Zobacz również seriale historyczne – starożytny Rzym, gangsterskie USA, wojna na Pacyfiku.


The 100

Serial sf który przez dłuższy czas klasyfikowałem do takich młodzieżowych bezpiecznych produkcji. Ot, jak to już wiele razy było świat uległ samozagładzie w wyniku wojny nuklearnej. Ocaleni żyją w kosmosie. 97 lat po wojnie ludzkość decyduje się wysłać setkę młodych przestępców na naszą rodzimą planetę – w celu sprawdzenia, czy można już tam żyć. Czemu wszyscy są niepełnoletni? A…. bo tylko Ci przeżywają osądzenie wykroczenia, twarde prawo, ale prawo.

Trudne wybory, brak poplątanych miłosnych kłopotów i wciągająca fabuła spowodowały, że zmieniłem ocenę tej produkcji, warto spróbować.

The Crown

Jeden z najdroższych seriali biograficznych – jednak jak się temu dziwić, 60 odcinków (z góry podpisano umowę na 6 sezonów) opowiadających o życiu najsłynniejszej ówczesnej królowej – Elżbiety II. Jednak nie tylko – dowiemy się o skomplikowanych powiązaniach dworu z polityką, religią, o zwykłym życiu rodziny królewskiej i o bolączkach tych, którzy nie mieli szansy sięgnąć po koronę.

Gomorra

Ciekawy serial dla fanów mafijnych klimatów zbliżonych do „Rodziny Soprano”. Nie ma tu wybuchów i strzelanin (na skalę globalną), raczej ukazane kulisy włoskiej mafii, hierarchia, szacunek, „zwyczajne” życie.

Narcos

Kolejny sezon serialu fabularyzującego historię jednego z najsłynniejszych baronów narkotykowych – Pablo Escobara (Tutaj pisałem o nim pierwszy raz). Dalsze losy Pablo i jego rodziny oraz agentów DEA trzymają poziom pierwszego sezonu. Dobry powrót, polecam.

Black Mirror

„Czarny ekran” czyli nasz telewizor, monitor czy telefon. Kolejny serial z wizją przyszłości w której bardzo łatwo pomylić rzeczywistość z fikcją. Serial pokazuje skutki rozwoju technologicznego i informatycznego ale z punktu widzenia ludzi. Jak w świecie wypełnionym kontami społecznościowymi, prywatnymi zdjęciami i brakiem zahamowań można zgubić to co najważniejsze. Selekcja społeczeństwa w oparciu o oceny profili, presja społeczna czy siła „hejtu” intetrnetowego – to wszystko znajduje się w tym serialu.
Każdy odcinek jest oddzielną opowieścią

Egzorcysta

Serialowa adaptacja książki „Egzorcysta”, skupiająca się na grupie księży zajmujących się opętaniami i demonami.

Strange things

Ciekawy serial od Netflix’a. Horror połączony z paranormalnymi mocami, potworami a do kompletu przeniesiony w magiczne lata 80. Serial opowiada o zaginionym chłopcu, jego matce, która odkrywa możliwość komunikowana się z nim, zagadkowym potworze i dziwnej małej dziewczynce, która pewnego popołudnia pojawia się w pobliskim barze.

Bardzo dobre recenzje, wciągająca historia i czasami podskoczenie przed ekranem są najlepszymi zachętami do obejrzenia. Do tej pory powstały dwa sezony.

11.22.63

Główny bohater Jake Epping (James Franco) czuje się wypalony i zagubiony. Jego była żona ułożyła sobie życie, jego uczniowie są zawsze rozkojarzeni, a powieść, którą planował napisać okazuje się fiaskiem. Wtedy właśnie jeden z jego najlepszy przyjaciół, Al Templeton (Chris Cooper), pokazuje mu króliczą norę, sekretny portal czasowy, który prowadzi do 1960 roku. Al prosi Jake’a o udanie się w przeszłość i stworzenie lepszego świata poprzez zapobieżenie zamachowi na życie prezydenta Kennedy’ego. Jake wchodzi do króliczej nory, by rozpocząć swoją misję, ale odkrywa, że zmiana przeszłości jest o wiele bardziej niebezpieczna niż mógłby to sobie wyobrazić. [filmweb]

Master of sex

Stany Zjednoczone, rok 1956. Znany ginekolog doktor William Masters (Michael Sheen) chce prowadzić badania nad seksualnością człowieka. Wpierw jednak musi przekonać do pomysłu swoich kolegów z Uniwersytetu Washingtona, dla których temat jest zbyt kontrowersyjny. Musi też znaleźć asystentkę, chętną do pracy przy tak niecodziennym projekcie. Masters naciska więc na władze uczelni, by udzieliły mu wsparcia a w międzyczasie poznaje Virginię Johnson (Lizzy Caplan) – rozwiedzioną matkę dwójki dzieci. Jej zawodowe ambicje i liberalne podejście do seksu czynią z niej idealną partnerkę dla Mastersa. Duet naukowców, dokumentując seksualne zwyczaje Amerykanów, odwiedza zarówno szpitale jak i domy publiczne, a z czasem zaczyna prowadzić pierwsze badania empiryczne, do których zgłaszają się ochotnicy. Nie wiedzą, że ich praca przyczyni się do wybuchu rewolucji obyczajowej, jaka za kilka lat przejdzie przez Stany Zjednoczone. [alekino]

Zostaw po sobie ślad!