W dzisiejszych Przydatnych #9 szybki przegląd przez niektóre kanały rodzimego YouTube. W sam raz na letnie NicNieRobienie (NNR). Zapraszamy!


PRZYDATNE

Jedź bezpiecznie

Kanał TVP Kraków, skupiający się na problemach drogowych. Uczy kierowców prawidłowych zachowań.

5 sposobów na

Jeden z najpopularniejszych kanałów wśród rodzimych produkcji. Dzięki niemu poznacie 5 zaskakujących sposobów na ułatwienie sobie życia lub zrobienie czegoś naprawdę fajnego! Co tydzień ekipa „5 sposobów na..” zaskoczy Was nowymi pomysłami.


WYWIADY

20 m2 Łukasza

Łukasz Jakubiak prowadzi internetowy talk-show w swojej kawalerce, całość nagrywana jest trzema telefonami na profesjonalnych tekturowych tubach. Ciekawe rozmowy, trochę inny styl niż znany z telewizji.

Kultowe rozmowy

Jeszcze jeden internetowy talk-show. Dziennikarka Katarzyna Marcysiak i znany publicysta Tomasz Raczek, każde na swój sposób, w osobistej półgodzinnej rozmowie, spróbują dotrzeć do prawdy, dowiedzieć się tego, jak zaproszeni przez nich goście myślą o świecie i najważniejszych dla nich sprawach. Ludzie zwyczajni, a niezwykli. Znani, ale nie rozpoznani do końca. Bogaci w doświadczenie, próbujący zmieniać świat.


GRY

arhn.eu

„Oldschool, Newschool, Allschool! Recenzje, rozpakowania, wywiady, felietony. Gry, filmy, technologia, muzyka.” – czyli wszystko.

quaz9

Tomek „Quaz” Drabik – na swoim kanale profesjonalnie recenzuje gry, konferencje, wyłapuje smaczne błędy oraz nieapetyczne potknięcia twórców. Tworzy przy tym produkty o bardzo wysokim poziomie merytorycznym.


WIEDZA

Historia bez cenzury

Przysypiałeś na lekcjach historii? Historia to nuda? Usiądź wygodnie w fotelu, zapnij pasy i włącz „Historię bez cenzury”. Czeka Cię ostra jazda bez trzymanki. Dowiesz się o rzeczach, o których nauczyciele historii nawet nie pomyśleli aby Ci o nich opowiedzieć. Zobaczysz, że historia jest ciekawa. Zależy tylko kto i o czym opowiada. „Historia bez cenzury” to program, który zapewni Ci dobrą zabawę.

SciFun

Ciekawostki, zagadki rzeczywistości i fantastyczny świat nauki. Program SciFun, to efekt mojej pasji poznawczej, ciekawości i olbrzymiego podziwu wobec złożoności i natury Wszechświata. – cytując autora.


MNIEJ WIEDZY

AbstrachujeTV

(Cytując ich samych) Abstrachuje to trzech niezwykle kreatywnych i pozytywnych chłopaków – Czarek, Robert i Rafał. W swoich produkcjach ukazują świat widziany w krzywym zwierciadle. Każdy skecz jest okraszony nieprawdopodobną wręcz ilością absurdalnego humoru i błyskotliwych żartów.

Pyta.pl

pyta.pl- antyestablishmentowa bojówka performerska. W skład „pyty” wchodzą :Koza – ojciec założyciel. Najodważniejszy, albo najmniej odpowiedzialny operator w Polsce. Gość który intuicyjnie robi rzeczy „odkrywane” jakiś czas później przez „profesjonalistów”. Jaok – reporter/performer. Nie zgadza się na podział media rozrywkowe/media informacyjne. Uważa, że nawet najbardziej idiotyczne pytanie w najbardziej nieadekwatnej sytuacji, owocem dobrym obdarzyć nas może. Twórca „manifestu synestycznego”. Grześ –Mistrz logistyki i improwizacji. Szara eminencja wielu undergroundowych produkcji. Choć jego rekord na klatę to 180kg gardzi przemocą. Za to niezwykle efektownie i efektywnie używa mózgu. Pan Zbyszek – Poeta. Twórca nurtu „współczesnej poezji agrarnej”. Pisarz, filozof, aktor i tancerz. Człowiek który postanowił „nigdy nie wyjść z roli”.


Źródła

Opisy kanałów zaczerpnięte z informacji o kanałach. Kto wpisał, ten ma.

 

Zostaw po sobie ślad!