Często spotykamy się z opinią, że internet jest jednym wielkim śmietnikiem. Nie mija się to bardzo z prawdą. Jednak, gdy spojrzymy na zawartość regałów w dzisiejszych księgarniach, możemy dojść do bardzo podobnych wniosków. Wszędzie trafiamy na kompletne niepotrzebne nikomu informacje, ważne jest to, by wśród nich wyłowić cenne okazy. Bardzo istotną cechą, w dzisiejszym świecie jest umiejętność prowadzenia selekcji informacji, które do nas napływają.

TED – niesamowite spa dla mózgu

Jest to chyba jedna z najciekawszych i najbardziej popularnych form propagowania interesujących rzeczy. Dodatkowo, co warto podkreślić – wartościowych. Pomysł zrodził się w 1984 roku jako konferencja naukowa – głównie technologiczna. Miała to być jednorazowa inicjatywa, lecz od 1990 roku jest już cyklicznym corocznym spotkaniem. W 2006 postanowiono udostępnić nagrania z poprzednich jak i przyszłych konferencji w internecie. Dzięki temu mamy darmowy dostęp do ogromnej biblioteki prezentacji. Dzisiaj TED tłumaczony jest na ponad 100 języków, nagrania liczone są w tysiącach, porusza się na nim dowolne tematy, tak lekkie i przyjemne jak i bolesne czy niebezpieczne, wszystko co jest zgodne z myślą przewodnią konferencji „Idee warte rozpowszechniania”.

Problem w TEDzie jest taki, że nie da się zebrać ciekawych rzeczy w jednym miejsu, jest ich zbyt wiele… dlatego będzie on często gościć na Linkowskazie.

 

  • Zdjęcie „ted talks ideas worth spreading” zaczerpnięte z portalu theairspace.net

Zostaw po sobie ślad!