Dzisiaj kilka programów, które mogą pomóc w codziennych pracach. W uporządkowaniu, usystematyzowaniu oraz przyśpieszeniu codziennej roboty.

Evernote

Najlepszy program notatnik. Używany już od lat. Nie jest przeładowany dodatkowymi, nie potrzebnymi funkcjami. System Notatników oraz notatek idealnie się sprawdza. Synchronizacja pozwala na uruchomienie swoich zapisków na własnym komputerze, smartphonie, poprzez aplikację www lub wtyczkę do przeglądarki. Możliwości dodawania załączników, nagrywania notatek dźwiękowych, pisania ręcznego powinny być wystarczające dla wszystkich, którzy chcą notować najważniejsze rzeczy. Dodatkowo, swoje notatki można udostępniać innym, tworzyć z nich prezentacje lub ustawiać przypomnienia przy tematach „nie zapomnij”. Oczywiście tym programie zapisywane są wszystkie pomysły wpisów na Linkowskazie.

Evernote
Evernote

Clearly

Wtyczka przeglądarkowa wspierająca program Evernote. Pozwala na przekonwertowanie czytanej strony na bardziej przyjemną, zbliżoną do książki lub artykułu. Dzięki niej, możemy również pozakreślać najistotniejsze myśli z artykułów a wszystko to następnie przesłać jako własną notatkę do Evernote.

Funkcjonalnością wtyczka zbliżona do Clearly, bardziej nastawiona na interakcję z notatkami. Większa pula narzędzi do komentowania, zakreślania oraz udostępniania innym.
Czytnik stron WWW. Pozwala zorganizować nasze ulubione strony wg kategorii oraz wyświetla informacje o wszystkich nowych wiadomościach, które na nich się pojawiły. Dodatkowo dobiera podobne strony jako propozycje, dzięki czemu w szybkim tempie nie starczy nam czasu na przeczytanie wszystkiego.
Okno Feedly
Okno Feedly

 

Notepad++

Rozbudowany notatnik zawsze się przyda. Osoby, które tworzą np strony internetowe znają potęgę zwykłego notatnika wbudowanego w system. Notepad++ oferuje rozbudowane możliwości takie jak porównywanie tekstu, podpowiedzi do tagów, system zakładek pozwalający na prace przy wielu plikach jednocześnie.  Dodatkowo system pluginow pozwala na kolejne modyfikacje i ułatwienia pracy.

 

Notepad++
Notepad++

 

Clover

Malutki program, usprawnienie systemu katalogów w Windowsie. Pozwala na tworzenie zakładek z otwartych folderów, podobnie do stron www w przeglądarce. Warto wypróbować, raczej nie odinstalujecie.

 

PIXLR

wersja online programu Photoshop. Gdy pojawia się potrzeba szybkiej edycji grafiki a dodatkowo nie ma w systemie nic poza Paintem to PIXLR jest idealnym rozwiązaniem. Darmowy, online, dostępny od reki. Czego chcieć więcej.

Prawie jak Photoshop
Prawie jak Photoshop

 

Sumatra PDF

alternatywa do najpopularniejszych programów czytających format pdf. Jeśli w 99% pracy z tym formatem, czytasz zawartość pliku to jest to dokładnie to, czego potrzebujesz. Czyta dodatkowo formaty eBook (ePub, Mobi), XPS, DjVu, CHM, Comic Book, z którymi inne programy miewają problemy. Posiada wersję portable a co najważniejsze, tworzony jest polskimi rękami – autorem jest Krzysztof Kowalczyk.

Sumatra PDF

 

Office Online + OneDrive

do chmury przechowującej najpotrzebniejsze pliki przekonałem się już dawno. Taki pendrive bez usb. Gdy połączymy chmurę Microsoftu z możliwościami Office Online, otrzymamy sprawny komputer do pracy biurowej. Excel, Word, PowerPoint wszystko za free z możliwością zapisania do formatów zwykłego office. A wszystko to w ramach darmowego konta Outlook.

 

Możliwości konta Outlook
Możliwości konta Outlook

 

Przy niektórych programach podaje linki ze swoimi poleceniami, dzięki Waszym rejestracjom ja też zyskam, np. dodatkową przestrzeń dyskową w OneDrive. Jeśli komuś to przeszkadza, poniżej podaję czyste linki do każdego programu. Niezależnie, którą opcję wybierzecie – dzięki!

Zostaw po sobie ślad!