Dawno już nie było zbioru ciekawych filmów znalezionych w najróżniejszych zakątkach internetu. Pora to nadrobić! Marzec 2017 a w nim: Wspinaczka na maszt telewizyjny, małysz na motorze, jeden z najbogatszych ludzi świata i mądrość osoby w drodze do nieba. Powstanie warszawskie, całun turyński, zwiedzanie świata, ciekawostki o miastach, sztuczna inteligencja. do tego bajki, muzyka i filmy. zapraszam. Marzec 2017

Wyczynowe

KDLT-TV [18:48]

Wycieczka na wysoką na 609 metrów antenę telewizyjną w Południowej Dakocie

Skocznia narciarska i… motor [04:47]

Robbie Maddison nie boi się potężnych skoków i wyzwań, które są szalenie niebezpieczne. W sumie to on żyje z wymyślania, a potem realizowania wyzwań, których nikt wcześniej się nie podjął.


Jest już coraz cieplej jednak to chyba nie przeszkadza w poszukaniu ciekawych seriali – zapraszam do wyboru z przełomu 2016/2017 roku. Serial na zimowe wieczory


Dokument

Droga do nieba [01:00]

” 1 minutowy inspirujący film dokumentalny pokazujący życie mojej ukochanej Babci. Dzieli się w nim swoim 88 letnim doświadczeniem i rozważa swoje życiowe wybory.”

Becoming Warren Buffett [01:28:37] [angielski]

Film biograficzny o jednym z najbogatszych ludzi na świecie oraz drodze jaką pokonał z ambitnego, oszalałego na punkcie liczb chłopaka z Nebraski do pozycji jaką aktualnie posiada.

Muzyka

Dub FX [07:12]

Australijczyk podróżujący od paru lat po świecie, „produkuje” muzykę – naciska przycisk na urządzeniu na podłodze i nagrywa to co mówi/śpiewa/beatbokseruje. Ciekawy efekt i warto wiedzieć jakie rzeczy potrafią ludzie tworzyć tylko (albo aż) swoim głosem

How far I’ll go [03:16]

Ojciec zabrał swoją córeczkę do studia produkującego bajkę „Vaiana”… i zaśpiewali. Pozytywne 🙂

Historia

Powstanie Warszawskie. Historia Bez Cenzury [17:05]

Powstanie Warszawskie to wydarzenie historyczne, które wywołuje chyba najwięcej emocji. Było potrzebne czy nie? Nie nam to oceniać. Chcemy zaprosić do obejrzenia odcinka, w którym Wojtek Drewniak przybliża nieco mniej znane aspekty tego zrywu.


Zapraszam również do wyboru seriali historycznych – starożytny Rzym, gladiatorzy, dynastia Tudorów, historia budowy katedry, wikingowie, dziki zachód, wojny światowe. 


Bajki

Tutaj będzie bez opisów, nie będę psuł fabuły.

Niezależne światy [09:06]

Rytuał [09:00]


Często wśród denerwujących reklam trafiają się perełki – dobrze zrobione, z pomysłem i poczuciem humoru. Zapraszam do wyboru (mam nadzieję) właśnie takich – Sierpniowe przerywniki


Religia

Prawdziwa twarz Jezusa [01:26:24]

Film dokumentalny „Prawdziwa twarz Jezusa” w niecodzienny sposób spina ze sobą naukę i religię. Dzięki zastosowaniu współczesnych technologii twórcy dokumentu w niezwykle realistyczny sposób odtwarzają wizerunek postaci, której ciało owinięte zostało w słynny Całun Turyński. Autorzy dokumentu twierdzą, że jest to najbardziej precyzyjna rekonstrukcja wizerunku postaci Jezusa Chrystusa, jaką kiedykolwiek stworzono.

Podróże

Google Maps [02:30]

Wycieczka dookoła świata razem z Google Maps.

Niewidzialny Oregon [06:48]

Studium światła w czasie i przestrzeni,gdy tylko słońce pojawia się nad Oregonem można uchwycić trochę inny świat, oświetlony światłem podczerwonym.

Naukowo

Największe miasta świata, dziś i dawniej [11:07]


Zapraszam również do przeczytania wpisu o największej aglomeracji miejskiej w Chinach – Miasto po chińsku


Tay – Sztuczna inteligencja Microsoftu [02:30]

Coraz więcej słyszymy o sztucznej inteligencji, o jej rozwoju, coraz większej świadomości i umiejętności rozwoju. Już w tym momencie pojawiają się głosy, że ludzkość może nie jest jeszcze przygotowana na stworzenie czegoś, co może być mądrzejsze od nas (o ile kiedykolwiek będziemy na to gotowi).

Poniżej krótki film opowiadający o tym, jak to sztuczna inteligencja od Microsoftu „Tay” uczyła się od ludzi z internetu.

Krótkie filmy

Kortex [16:03] [Odrobina angielskiego]

Niezależna produkcja Sci-Fi

Marzec 2017 – to wszystko w tym wydaniu. Zapraszam również do wcześniejszych serii „oglądania”

Zostaw po sobie ślad!