Lipiec 2016 – kolejny zbiór filmów do obejrzenia. W tym miesiącu zapraszam prezentacji Boeinga 787-9, ciekawego filmu o życiu, który ma w sobie coś pomimo że niespecjalnie go rozumiem, wyprawy śladami naszego DNA, filmu fundacji pomagającej dzieciom po amputacjach, bajki o trudnym momencie pogodzenia się ze śmiercią, fizyki w 3D, kolejnej produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen, filmu o poznawaniu drugiej osoby, o małżeństwie, rowerach, Wołyniu, historii powstawania jednej z najważniejszych gier a na koniec „pierwszy raz”. Zapraszam!


Boeing’s 787-9 Dreamliner

„A Dreamlinerem latałbym tak” Przypominam – z paliwem 165-245 ton, 63 metry długości, 60 szerokości, prędkość maksymalna 945 km/h, zasięg do 16 000 kilometrów…

Ponad 6 minut tego filmu może zmienić Twoje podejście do życia

Trudno odgadnąć o co dokładnie chodzi, zapewne reklama ale… ma przesłanie.

The DNA Journey

Łatwo jest myśleć, że jesteśmy lepsi niż ktoś inny, że jesteśmy tak bardzo odmienni. Nauka pokazuje nam, że wcale tak nie jest – wystarczy spojrzeć w nasze DNA, zapis wszystkich pokoleń, którym zawdzięczamy to kim teraz jesteśmy. Może się okazać, że Twoi krewni mieszkają bardzo daleko od Ciebie.

Scarlett

Początkowo nie zrozumiałem przesłania tego filmu. Dopiero wczytanie się w historię dziewczynki Scarlett Aida Rivero Osejo i fundacji jej imienia pozwoliła mi na spojrzenie na ten film w inny sposób. Fundacja „Scarlett” zajmuje się odnajdywaniu się w tak trudnej sytuacji jak amputacja – tak małym pacjentom jak i ich rodzicom.

Hanami

„Czasami ktoś zmarły musi wrócić, aby ktoś żyjący mógł ruszyć dalej”

Voltige

Zabawa fizyką oferowaną przez programy do modelowania grafiki 3d – obudowana w prostą i zabawną historię.

Darth Maul: Apprentice

Fan-film Gwiezdnych Wojen opowiadający o lordzie Sith Darth Maulu (Znanym z epizodu I). Bardzo przyzwoicie zrobiony.

Juniper crescent

Czy możesz kogoś poznać poprzez zamknięte drzwi?

Akrobatyka małżeńska

„Wszyscy chyba lubimy takie te romantyczne obrazki, żeby to była taka wielka miłość, żeby poszukiwali się i odnajdywali, żeby przeznaczenie, które gdzieś tam przykleiło ich losy do siebie w końcu ich odnalazło…”

o. Adam Szustak OP

„Każdy, kto był Polakiem miał zostać unicestwiony”

To była jedna z największych zbrodni w nowożytnych dziejach ludzkości. Skala bestialstwa i brutalności nie miała sobie równych. Śmierć poniosło ponad 200 tys. Polaków. Dokładnej liczby nie znamy, gdyż trzeba do niej dodać ludność zastrzeloną podczas próby przekroczenia granicy z Generalną Gubernią oraz tych, którzy w obawie przed pogromem dobrowolnie zgodzili się na wyjazd do niewolniczej pracy w III Rzeszy.

Nigdy nie doszło do rozliczenia tej tragicznej historii, a dzisiejsze władze zarówno Polski jak i Ukrainy przedkładają obecne cele polityczne nad godność i pamięć ofiar. W efekcie u naszych wschodnich sąsiadów odradza się kult Stiepana Bandery, a w Polsce narasta poczucie krzywdy i niesprawiedliwości.

Jak doszło do rzezi na Wołyniu, jaki był jej przebieg i co ona dziś dla nas oznacza opowiada dr Lucyna Kulińska – wybitna badaczka losów Polaków na Kresach oraz zbrodniczej działalności nacjonalistycznych organizacji ukraińskich.

Brussels Express [Wersja angielskojęzyczna, niestety brak PL napisów]

Film dokumentalny opowiadający o pracy kurierów rowerowych w Brukseli, jednym z najbardziej zakorkowanych miast Europy a jednocześnie o bardzo słabo rozwiniętej kulturze rowerowej.

Jak powstawał Half-Life?

Mija dziesięć lat odkąd firma Valve ogłosiła „zaginione” Half-Life 2: Episode 3. Być może nigdy nie dowiemy się jak ostatecznie skończyły się losy doktora Freemana. Możemy za to zbadać jak się zaczęły! Przedstawiamy krótki reportaż na temat powstawania rewolucyjnej pierwszej odsłony gry. Żeby odnaleźć najciekawsze detale przeczesaliśmy dziesiątki źródeł w tym nieistniejące już strony www. Efektem jest powyższy materiał! Miłego oglądania.

31 pierwszych razów

A na koniec….może dla kogoś to też to będzie motywacja na jakiś pierwszy raz

Lipiec 2016 – zakończony, mam nadzieję, że się podobało. Zapraszam również do poprzednich odcinków miesięcznego oglądania:

Zostaw po sobie ślad!