W najnowszych 70 Linkach na niedzielę – bezdomni oraz ich marzenia, ciekawe rozwiązania z Hong Kongu oraz wycieczka po okolicach San Francisco. W dziale do przeczytania znajdziecie artykuł o kibicach oraz o tym, czy warto zapłacić 1 stadionem narodowym za lepszy byt całego kraju. Historycznie dzisiaj o stonce i hipisach w parku narodowym. Będzie można zastanowiś się również jak można popsuć serwerownię banku oraz podziwiać najwyżej położony most świata. W do obejrzenia o języku polskim i magia… w wywiadach również magia… Na koniec trochę o naszym organizmie – od zębów, po jelita. I to wszystko, 70 zapraszają.

Zdjęcia

Horia Manolache robi zdjęcia bezdomnym oraz ubiera ich w marzenia o których opowiadają.

Strona autorki – Horia Manolache

Podróże

Ciekawe i nie tak standardowe spostrzeżenia o ciekawych rozwiązaniach w Hong Kongu, które można zaadoptować u nas. Niekończące się dolewki herbaty oraz płyny do odkażania rąk to faworyci

7 rozwiązań z Hong Kongu, które przydałyby się w Polsce (i Europie)

64

Do przeczytania

Nad ich sprawami pracują specjalne grupy policji oraz śledczy z CBŚ. Czemu angażowane są aż takie środki w środowiska kibiców? Bo wszystko wskazuje, że są dziedzicami rozbitych na przełomie tysiącleci mafii. Nie odbiegają od swoich poprzedników – porwania dla okupu, rozboje, wymuszenia, handel narkotykami.

Według policji w prawie wszystkich najpopularniejszych klubach piłkarskich są grupy, które pod przykrywką pseudokibiców budują przestępcze organizacje. Dodatkowo niespecjalnie przejmują się wojnami klubów – tam gdzie młodzi idą na kosy, oni siadają w najlepsze i rozmawiają o interesach.

Wciągną cię w narkotyki, pobiją na zlecenie, ściągną haracz, a potem zrobią sobie zdjęcie z posłem. Kibole to nowa mafia

64

Tomek Michniewicz jest jednym z moich ulubionych podróżników. Po jego książki sięgam bardzo chętnie (czego przykładem jest dość częste przywoływanie ich na Linkowskazie – „Świat równoległy”, „Swoją drogą” oraz zainspirowany Jego książką wpis „Nie jesteś numerem, jesteś kolorem skóry”.

Tym razem Tomek mówi o nierówności płac, o tym że strażak czy nauczycielka zarabiają o wiele zbyt mało – zważywszy na ich wkład w wychowanie i życie ludzi.

Dwa miliardy złotych kosztował nas Stadion Narodowy. Mogliśmy przez rok uczyć dzieci na światowym poziomie. Państwowe Ogródki Działkowe, relikt przeszłości dla beneficjentów PRL, na których nieliczni uprzywilejowani mogą sadzić sobie pomidorki w środku wielkich miast są warte 20 mld zł.

Kupmy sobie przyszłość

Do posłuchania

Historia

Stonka do Polski zawędrowała już w XIX wieku, jednak nie przeszkadzało to władzom komunistycznym wykorzystać jej jako okrutnego narzędzia złego zachodu. Wmawiali ludziom, że jest ona specjalnie rozsiewana z samolotów. W NRD podczas blokady Berlina przez 11 miesięcy alianckie samoloty utrzymywały miasto przy życiu. Wystarczyło aby rok później oficjalnie powiedzieć o rozrzucaniu żarłocznego potwora na polach.

Co ciekawe nie była to wcale nowość. Goebbels podczas wojny wmawiał Niemcom, że alianckie samoloty rozsiewają stonkę nad polami. Już wtedy wszyscy ruszyli do zbierania stonki – wcale to nie był wymysł komunistów.

Imperialistyczna stonka

64

Co się stanie jak grupa hipisów odnajdzie w parku narodowym rozbity samolot handlarzy narkotyków? Jeszcze niewiele, zabawa się zaczyna jak znajdą towar który przewoził.

Hipisi, którzy znaleźli skarb

Reklama

Technologia

Budowa trwała trzy lata i kosztowała 100 milionów euro. Jedno i drugie w standardowych widełkach Chin – szybko, drogo no i oczywiście spektakularnie. Most Beipanjiang łączy dwie prowincje Yunnan i Guizhou, wznosi się na wysokości 565 metrów nad powierzchnią i ma długość 1341 metrów. Acha, jest to najwyższy most podwieszony na świecie. Acha x2 – 8 z 10 najwyższych mostów jest w Chinach.

64

Serwerownia ING w Bukareszcie, przeprowadzane są właśnie testy instalacji gaśniczej. Wszystko działa sprawnie, piąteczka, dziękujemy. Jednak chwilę później rozdzwaniają się telefony – co się dzieje? Nie można wypłacić pieniędzy z bankomatów, płatność mobilna leży, strona również. Horror banku rozpoczął się w sobotę o 13 a zakończył się dopiero około 23.

Co się stało? Nie chodzi o zalanie serwerowni podczas testów, gaz użyty do walki z ewentualnym pożarem jest bezpieczny dla urządzeń. Najprawdopodobniej winnym jest… dźwięk. Podczas wyrzutu gazu hałas przekroczył 130 decybeli co spowodowało wibracje, to przesunęło głowice w dyskach twardych a to doprowadziło do zniszczenia sprzętu. Jakieś tłumiki trzeba montować czy co…

Uszkodzona serwerownia ING

Do obejrzenia

Poszło jak z płatka, puścić coś płazem, nie w kij dmuchał, rozebrać się jak do rosołu, wolna amerykanka, chłopiec do bicia, tajemnica poliszynela

64

Jeśli zainteresował Was magik Y to zapraszam na sam koniec dzisiejszych linków – w wywiadach znajdziecie rozmowę z nim.

Cytat # 70

Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa.

Francis Scott Fitzgerald – Ostatni z wielkich

Nauka

Jak rosną nam zęby… auć.

64

Było o zębach to teraz pora na jelita, które mają bardzo dużo do powiedzenia w naszym organizmie. Wpływają na nasz nastrój, odgrywają ważną rolę przy zachorowaniu na depresję, autyzm czy chorobę Alzheimera. Naukowcy coraz częściej nazywają je drugim mózgiem.

Jelita Twój drugi mózg

Wywiad

20m², Łukasz Jakóbiak i wywiad z iluzjonistą, magikiem Y

I to wszystko w najnowszych 70 linkach na niedzielę. Zapraszam w przyszły czwartek i oczywiście niedzielę

Zostaw po sobie ślad!