linki_na_niedziele_3

Linki na niedzielę – zbiór ciekawych rzeczy, którymi warto się podzielić, idealne do niedzielnego odpoczywania.


PODRÓŻE

Wspinaczka na najwyższą górę świata, w trzech wymiarach, z wiatrem, informacjami o bazach i samej trasie. Strona jak i sama wycieczka poświęcona tragedii, która wydarzyła się 18 kwietnia 2014 roku.

WSPINAJ SIĘ!

NAUKA

Old book bindings.jpg„książka o ludzkiej duszy, wymaga ludzkiej oprawy”
WIĘCEJ

 

WIKIPEDIA CODZIENNA

Rok bez lata, jak to ludzkość w XIX wieku doświadczyła wulkanicznej zimy.

Jednakże w maju 1816 mróz zniszczył większość plonów, a w czerwcu dwie wielkie burze śnieżne we wschodniej Kanadzie i w Nowej Anglii doprowadziły do wielu ofiar śmiertelnych wśród ludzi. Na początku czerwca w mieście Quebec leżało prawie 30 cm śniegu

WIĘCEJ

DLA UCHA

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów z całej serii Battlestar Galactica

DO POCZYTANIA

J.R.R.Tolkien nie zakończył historii Śródziemia na Władcy Pierścieni. Myślał o wydaniu kolejnej powieści, przymierzał się do pisania, zarzucał je, rezygnował i ponownie zaczynał. Zachowało się (znane nam, może było coś jeszcze) trzynaście stron opowieści o świecie hobbitów, elfów, krasnoludów…. tylko że bez nich.

Zacząłem pisać opowieść, która dzieje się jakieś sto lat po Upadku [Saurona], okazała się ona jednak złowrogą i przygnębiającą. Ponieważ mamy tam do czynienia z Ludźmi, nieuchronnie dotykamy najżałośniejszej z cech ich natury: szybkiego znudzenia się dobrem.

WIĘCEJ

RELAKS

DLA OKA

Jak zmieniał się Manhattan od 1500 do współczesności. Obserwujemy zmiany jadąc windą na 102 piętro One World Trade Center.


Źródła

Zostaw po sobie ślad!