zdjęcie_temat

W dzisiejszych linkach na niedzielę przejdziemy dżunglę, poszukamy potwora w jeziorze i dowiemy się czemu nie lubimy wielbłądów (oraz wielu innych ciekawostkach). Zapraszam!


Podróże

 

Kasia i Marcin na swoim podróżniczym blogu „Paczki w podróży” prezentują nam wpis oraz film o spędzonych przez nich kilku dniach w amazońskiej dżungli. Więcej nie trzeba pisać, zapraszam do czytania i oglądania.

 

Historia

 

  • Jezioro Nyos (Lwi) w Kamerunie cieszy się bardzo złą sławą. Ludzie uważają, że mieszka w nim potwór, który co jakiś czas wychodzi na ląd. Jest w tym wiele prawdy… Zapraszam do przeczytania o tragicznym wydarzeniu z 1986 roku. Tajemnica jeziora Nyos

 

  • Ciekawa ale i trudna historia „Brygady Świętokrzyskiej”. Walczyli o Polskę przeciwko komunistom, jednak nie wspomina się o nich tak często jak o innych formacjach wojskowych. Wiązało się to z tym, że w swojej działalności zdecydowani byli walczyć u boku swoich dawnych wrogów przeciwko tym nowym. Waldemar Kowalski stara się przybliżyć historię ludzi, którzy wybrali „mniejsze zło”. Dzieje Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych

 

Muzyka

 

Wyłączyć monitor, założyć słuchawki, zamknąć oczy i słuchać.

Warto przeczytać

 

  • Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o stratowanych pielgrzymach w dolinie Mina, Arabii Saudyjskiej. Autor Działu Zagranicznego, zwraca uwagę na inne zagrożenie, które z racji pojawiania się w ogromnym skupisku ludzi z całego świata, może mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje. Przeczytajcie o wielbłądziej przysłudze.

 

 

Zdjęcia

 

Zestawienie zdjęć z ataku Japonii na Pearl Harbor z tymi z dzisiejszych czasów. Zawsze zaskakuje, jak niewiele się zmieniło przez tyle lat. Zdjęcia pochodzą ze strony All Hands, stronie tworzonej dla żeglarzy przez żeglarzy. Podobną metodę można było zobaczyć w linkach na niedzielę #12 gdzie prezentowany był Kraków wczoraj i dziś.

 

Wikipedia codzienna

 

Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) ma na swoim koncie wiele interesujących wynalazków. Jednak nie wszystkie okazały się strzałem w dziesiątkę. Jednym z nich był „Akustyczny kotek”, czterołapny agent wywiadu.

W zamyśle agentów, kot miał stać się chodzącym odbiornikiem. Chirurgicznie zamontowano mu mikrofon oraz źródło zasilania, wykorzystano również dostępne naturalne rozwiązania i ogon posłużył jako antena.

Pierwsze zadanie kociego agenta, podsłuchanie rozmowy dwóch mężczyzn w ogrodzie radzieckiej ambasady, nie zostało zwieńczone sukcesem. Agent szybko został zlikwidowany przez przejeżdżającą taksówkę. CIA nie zdecydowało się na „wyszkolenie” kolejnego agenta i projekt został zamknięty. Szkoda.

 

Technologia

  • Wraz ze zbliżającą się premierą najnowszej części Gwiezdnych Wojen, pojawia się coraz więcej gadżetów nawiązujących do tej serii. Jednym z najsłynniejszych jest droid Sphero BB-8. Zabawkowy robot sterowany smartfonem. Zespół Spider’s web przetestował go i oddał ciekawą recenzję – zapraszam do przeczytania.

 

  • Coraz bliżej do opublikowania płatnej wersji YouTube. Najprawdopodobniej już w październiku za opłatą będzie można pozbawić się reklam oraz otrzymać dodatkową funkcjonalność. Portal conowego.pl przynosi nam garść informacji w tym temacie, a co z tego będzie prawdą… dowiemy się jak właściciel serwisu Youtube, czyli Google opublikuje oficjalne informacje.

 

Video

 

W tamtym tygodniu można było zobaczyć tańczącego barwnego pająka, w tym trochę spokojniej jednak bardziej spektakularnie. Zapraszam do zobaczenia filmu o przepoczwarzeniu się gąsienicy w pięknego danaida wędrownego zwanego również monarchem.

 

A na koniec, coś co powinien wiedzieć każdy Polak i szanować swój kraj oraz ludzi, którzy mu służą.

Obywatel Polski powinien mieć świadomość tego, iż jeśli znajdzie się w przypadku zagrożenia swego życia, jest w Polsce siła, która się o niego upomni.

płk Piotr Gąstał – Dowódca JW GROM

Zostaw po sobie ślad!