9050584913_71d68f1518_k

Linki na niedzielę – zbiór ciekawych rzeczy, którymi warto się podzielić, idealne do niedzielnego odpoczywania.


Galeria

Prawidłowy komentarz „Amerykanie to jednak mają rozmach”. 96 milionów ciemnych plastikowych piłeczek zostało wpuszczone do zbiornika Van Norman w miejscowości Sylmar.

Cały proces ma na celu zabezpieczenie wody przed kurzem, odchodami zwierząt, piaskiem oraz powstrzymanie parowania wody. Mają one uchronić ekwiwalent rocznego spożycia wody przez 8100 osób.

Zobacz całą galerię

Podróże

Film piątego najruchliwszego lotniska świata – Amsterdam, Shiphol. Jak wygląda trasa naszej walizki od nadania do odbioru?

Wersja 360 stopni, można się rozglądać za pomocą myszki i wciśniętego lewego przycisku.

lotnisko

Historia

Krótki wywiad z Panem Tadeuszem, który jako 19-latek brał udział w Powstaniu Warszawskim.

Pan Tadeusz siedzi na ławeczce na placu Litewskim i wkłada do chlebaka zdjęcia i biało-czerwoną opaskę. Pytany, czy był w czasach PRL szykanowany za udział w powstaniu, uśmiecha się i opowiada, jak pracował w biurze komendy wojewódzkiej Służby Polsce. – Do dziś mam opinię, jaką pracownikom wystawiał kierownik. O mnie napisał, że dobrze pracuję, chcąc zmazać przeszłość. Tak mi napisał, wie pani, zmazać przeszłość.

Przeczytaj całość

Wikipedia codzienna

Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116

Przeczytaj więcej

Do zobaczenia

Jed rzucił swoją pracę i ruszył na rowerze przez świat. Jego decyzja pokazuje jak można zerwać z rutyną i codziennością, jak pokonać strach przed decyzjami.

Zwiedzanie

Fot. Sebastian Placzek)

Sebastian Placzek i Peron4 zabierają czytelników do Jerozolimy.

Na mapie świata jest wiele miejsc, które przyciągają uwagę swoją historią, kulturą bądź nowoczesnym bogactwem. Chyba nie ma takiego miasta na świecie – z aż tak zawiłą historią, na przestrzeni wieków wyrywanego i przekazywanego z rąk do rąk – jak Jerozolima. Jedna jedyna Jerozolima. Miasto, które ma w swojej historii zapisane tyle, ile nie ma niejedno całe państwo.

Przeczytaj całość

Nauka

Magdalena Rigamonti przeprowadza wywiad z  jednym z najsłynniejszych polskich balsamistów. Adam Ragiel w swojej książce „Bez strachu. Jak umiera człowiek” zdradza kulisy swojej pracy.

 

Współczesna technika balsamacji nie ma nic wspólnego z technikami mumifikacji stosowanymi w starożytnym Egipcie. Nie rozcina się ciała, ani nie wyciąga żadnych wnętrzności, wszystko pozostaje na swoim miejscu, tak jak w momencie śmierci. Szerzej opowiem o tym pani podczas wykonywania zabiegu.

Przeczytaj całość

Do posłuchania

Ciekawostki

Czy można zakazać umierania w parlamencie lub potrawy, bo jej trójkątny kształt jest „zbyt chrześcijański”?

Można.

Najdziwniejsze zabronione rzeczy.

Zobacz całość

Komiks

zuchrysuje.pl

Źródła

Zostaw po sobie ślad!