Marina del Castell "The bridge"
Marina del Castell „The bridge”

Linki na niedzielę – zbiór ciekawych rzeczy, którymi warto się podzielić, idealne do niedzielnego odpoczywania.


Podróże

Geociekawostki przedstawiają swój top 15 najpiękniejszych jezior świata

całość zobacz tutaj

Mapa

315 lat niewolnictwa, 20,528 wypraw statków z ludzkim ładunkiem, miliony ludzi – 2 minutowa prezentacja jak wyglądały morskie szlaki niewolnicze.

1

Zobacz prezentację

Wikipedia codzienna

W Korei Południowej panuje przekonanie, że pozostawiony na noc, w zamkniętym pomieszczeniu, włączony wentylator, może doprowadzić do śmierci śpiących tam osób. Termin znany jako „Wentylator śmierci”.

Pochodzenie tego przesądu najprawdopodobniej sięga początku XX wieku i strachu ludzi przed nowymi technologiami.

Polska wikipedia  Międzynarodowa wikipedia

Galeria

Cleveland, 1986 rok. 2500 wolontariuszy, 1 500 000 balonów i bicie rekordu świata w „Jednoczesnym wypuszczeniu balonów”.

foto. Thom Sheridan

Zobacz całość

Do przeczytania

Carver Alan Ames przeszedł w swoim życiu przemianę, przewracającą jego życie o 180 stopni. Dawniej przestępca, dzisiaj pisze książki mówiące o miłości Boga.

Rok 1993. Jest późny wieczór. Ames przylatuje do australijskiej Adelajdy. Włącza w hotelu telewizję. Nagle staje przed nim mężczyzna. Ubrany na ciemno, ze szpetną, ohydną twarzą, dusi Carvera. Ten usiłuje zadać mu cios, ale ręka przechodzi przez złowrogą postać. Nagle słyszy w myślach: „Odmów »Ojcze nasz!«”. Od 30 lat nie modlił się w ten sposób. Poddaje się tej myśli, wtedy czarny typ znika. Kiedy Carver przestaje się modlić, postać znowu się pojawia. Wtedy kolejne „Ojcze nasz”. Dramat trwa całą noc

Przeczytaj całość

Coś dla oka

A co gdyby połączyć Mad Max’a z Gwiezdnymi Wojnami?

Naukowo

Kolejny raz naukowcy zastanawiają się nad wpływem człowieka na naszą planetę, oraz jak długo jest ona jeszcze w stanie to wytrzymać.

Naukowcy twierdzą, że jeśli nadal będziemy postępowali tak, jak obecnie, to w momencie, gdy ilość biomasy spadnie poniżej krytycznej granicy ludzkość – nawet jeśli nie wyginie – zostanie zdziesiątkowana i zmuszona do powrotu do cywilizacji łowców zbieraczy lub prostej cywilizacji rolniczej.

Przeczytaj całość

Do posłuchania

Komiks

 

Źródła

Zostaw po sobie ślad!