Koniec listopada i pora na podsumowanie miesiąca. Poniżej znajdziecie kilka rzeczy, które zainspirowały, dały do myślenia lub okazały się ciekawym odkryciem, wartym polecenia. Zapraszam do czytania i oglądania.


Książka

Pierwszy raz o Przemku Kossakowskim usłyszałem oglądając nagranie ze spotkania w listopadzie 2014 roku. Zaintrygował mnie swoją pasją poszukiwania zjawisk, które trudno wyjaśnić w sposób racjonalny. Opowiadał o wizytach u szamanów, szeptunek, znachorów czy bioenergoterapeutów.

Parę dni temu w moje ręce trafiła książka „Na granicy zmysłów. Tego nie pokazała kamera”. Jest to opowieść o początkach programu, który prowadził, o miejscach które odwiedził i oczywiście ludziach.

Bogatsza recenzja samej książki pojawi się za jakiś czas, teraz daję tylko zajawkę i zachęcam do poszukania informacji o Przemku i programie „Szósty zmysł”

Warto

Powrócił już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz mogłem na spokojnie nadrobić zaległości w najnowszych Sensacjach XX wieku. Bogusław Wołoszański znowu wprowadza nas w nieznane zakątki historii burzliwego XX wieku. Zachowany styl ze starej serii (ba, nawet czołówka się ostała), opowieści snute przez autora połączone z odgrywanymi scenami – super.

Technologia

Od jakiegoś czasu ilość zakładek w mojej przeglądarce niebezpiecznie narastała czego wynikiem było przegapienie wartościowych informacji, odłożonych na „za moment”. Postanowiłem spróbować czegoś nowego i zmusić się na zrezygnowanie z wygodnych folderów w pasku zakładek.

Z pomocą przyszło mi rozwiązane znane pod nazwą Pocket.

Oferuje rozwiązania i do przeglądarki i na urządzenia mobilne (u mnie Androidowa apka). Dodatkowo w Chrome instalowane jest rozszerzenie, dzięki czemu po kliknięciu przycisku w górnym prawym rogu strona automatycznie dorzucana jest do moich zakładek.

Przechwytywanie

W odróżnieniu od wcześniejszych rozwiązań, które stosowałem, tutaj rządzą słowa kluczowe. Dzięki Tagom, mogę segregować zasoby w galerie, tematycznie, filmy itp – początkowo trudno było się przestawić, teraz zaczynam chwalić taką metodę.

Pocket jest oczywiście darmowy i jeśli chcecie przetestować to odsyłam do strony producenta.

Ta aplikacja idealnie wpasowuje się we wcześniejsze rozwiązania które prezentowałem tutaj: Popularne apki, Programy ułatwiające życie oraz w ostatnich inspiracjach, gdzie wspominałem o aplikacji do mapowania myśli – Mindly

Muzyka

15 czerwca minęło 20 lat temu na rynku pojawiła się pierwsza gra z serii Heroes of Might and Magic. Jest to jedna z najciekawszych i wspominanych z uśmiechem na ustach produkcji w które grałem ( Zapraszam do przeczytania o innej legendarnej produkcji – Cywilizacji).

Wszystkie gry z serii cieszyły się bardzo dobrą ścieżką dźwiękową, zapadającą w pamięć na wiele lat.

A niedawno wydana została najnowsza, VII część, graliście?

Video

Kontynuując rozpoczętą w tamtym miesiącu inspirację troszkę starszymi filmami ( Między piekłem a niebem („What dreams may come”) ) sięgnąłem do kolejnej pozycji, która znajduje się wysoko w moim rankingu produkcji wartych uwagi. Film „Joe Black” (ang. „Meet Joe Black”) jest dramatem obyczajowym w doborowej obsadzie (Brad Pitt, Anthony Hopkins, Claire Forlani).

Śmierć postanawia wybrać się na wakacje i pożyć trochę wśród ludzi. Banalny scenariusz, jednak umiejętna gra aktorska, świetna muzyka i sposób kręcenia filmów z lat 90 powodują, że 3 godziny mijają zaskakująco szybko i przyjemnie.

Ps. Oglądając film nie mogłem pozbyć się uczucia, że jest to realizacja książki Terrego Pratchetta „Kosiarz” (o Świecie Dysku i cyklu o Śmieci możecie przeczytać tutaj)

Wcześniejsze

A tu zapraszam do poprzednich inspiracji: Sierpień, Wrzesień, Październik

Zostaw po sobie ślad!