Witajcie w końcówce 2016 roku. Moja świąteczno-noworoczna przerwa jeszcze trwa, ale nie mogłem sobie darować i coś wrzucić chciałem. Zatem pora na podsumowanie odchodzącego roku. Pozbierałem  trochę statystyk z Waszych wizyt i wybrałem, co najchętniej czytaliście w 2016. Trochę mnie wyniki zaskoczyły – spodziewałem się innych wpisów ale…. „wola ludu”. Oto najlepsza 12 tego roku oraz najlepsze wpisy w poszczególnych kategoriach.


Ranking ogólny – najczęściej czytane wpisy na całym linkowskazie

MIEJSCE 1

Dlaczego w każdym zakątku świata wykonuje się hymn Wielkiej Brytanii, czemu w USA śpiewa się o „Gwiaździstym sztandarze” i ile tysięcy propozycji nowego hymny otrzymały władze w Chinach. Oto zwycięzca tegorocznego rankingu, najpopularniejszy wpis skupiający się na ciekawostkach o poszczególnych utworach.

Hymny

MIEJSCE 2

Czemu pokazujemy środkowy palec a nasi żołnierze salutują tylko dwom. Dlaczego podajemy rękę i czemu chodzi tutaj o zaufanie i bezpieczeństwo. Miejsce drugie naszego rankingu, po hymnach szukaliście informacji o gestach i ich symbolice w różnych kulturach i epokach.

Historia gestów

MIEJSCE 3

Gdzie jest pomnik lewatywy? Kto stawia rzeźby kaloryferów, w którym mieście w budynku można zobaczyć kamiennego łososia? Jeden ze starszych wpisów na Linkowskazie, jednocześnie cieszący się dużą popularnością – zapraszam do wpisu o ciekawych, zaskakujących a często dziwnych pomnikach.

Pomniki – ciekawostki

MIEJSCE 4

Jak zapewnić sobie anonimowość w sieci”. To co zostawiamy w internecie, zostaje w nim na zawsze. Dodać dane do zasobu, jest bardzo łatwo, usunąć, niezmiernie trudno. Zapraszam do wpisu o anonimowości w sieci.

Jak zapewnić sobie anonimowość w sieci

MIEJSCE 5

Pora na coś dla fanów seriali, przegląd produkcji osadzonych w dawnych czasach. Starożytny Rzym, gangsterskie USA, wojna na Pacyfiku. Jeśli lubicie historię to jest to wpis obowiązkowy, wybierzcie sobie coś ciekawego.

Seriale historyczne

MIEJSCE 6

102 dni gehenny Arcturusa. Walka ze sztormem, ogromnymi falami, trzy miesiące bez silników. Polskie kutry były obecne na wszystkich morzach świata i miały zadziwiające przygody. Opowieść oparta na wywiadzie z jednym z bohaterów tamtego rejsu.

102 dni gehenny Arcturusa

MIEJSCE 7

Miejsce siódme rankingu zajmuje wpis o zdrowym traktowaniu naszego mózgu. Kilka porad w jaki sposób zadbać aby najlepiej funkcjonował. Co jeść, pić, jakie witaminy warto dostarczyć. Warto przeczytać – przecież to jest najważniejszy organ naszego ciała.

Nakarm swój mózg

MIEJSCE 8

Zapraszam do przeczytania o największych rzeźbach świata. Budowany przez kolejne pokolenie potomków emigranta z Polski pomnik wodza Indian lub wyższy od pałacu kultury i nauki Budda? Zbiór ciekawych informacji o rzeźbach z całego świata.

Największe rzeźby

MIEJSCE 9

Przeczytaj również o największej tamie na świecie, jej wybudowanie miało wpływ na całą naszą planetę. Zapora Trzech Przełomów powstała w Chinach, była jednym z największych przedsięwzięć na naszej planecie, zapewniła ogromny zastrzyk energii jednocześnie jednak zmusiła tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów.

Zapora Trzech Przełomów

MIEJSCE 10

Co mają wspólnego myszy i powstanie najsłynniejszej kolędy na świecie. Dlaczego zakonnice bawiły się lalkami i czemu zaborcy zakazywali śpiewania jednej z nich. Zapraszam do przeczytania kilku historii o utworach, które śpiewamy w okresie świąt.

Kolęda na święta

Miejsce 11

Przedostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuje wpis historyczny. Zapraszam do przeczytania o najbardziej podziurawionym miejscu świata, gdzie jeszcze 100 lat po bitwie można odnaleźć jej ślady – Najbardziej podziurawione miejsce świata, opowieść z okresu Wielkiej Wojny.

Najbardziej podziurawione miejsce świata

Miejsce 12

Tegoroczny ranking zamyka znowu wpis historyczny – dotyczący dumy naszego kraju, husarii. Przeczytaj o niesamowitej potyczce. Czterystu husarzy i pancernych walczyło z całą armią, kilkudziesięcioma tysiącami tatarów – i się nie poddało. Husaria za płotem

Husaria za płotem


2016

Najpopularniejsze wpisy w Poszczególnych kategoriach (z wyłączeniem tych z top12, bo po co powtarzać) :

kategoria ciekawostki

Kategoria ciekawostki zdominowała w tym roku ranking top 12. Zapraszam do przeczytania ciekawostek o filmach animowanych od Pixara, tajemniczych numerach, nawiązaniach do innych bajek oraz czasie tworzenia poszczególnych bajek.

pixar

KATEGORIA Historia

Przeczytaj o bohaterskiej obronie miasteczka na Wołyniu. Polacy dali schronienie kilkunastu tysiącom uciekinierów, zorganizowali swoje oddziały, broń i nie ulegli nacierającym przeciwnikom. Zapraszam do przeczytania historii, która mogłaby być kontynuacją filmu „Wołyń”.

czerwone noce

KATEGORIA gry

Przeczytaj również „Raport z oblężonego miasta” opowieść o niecodziennej i bardzo dobrej grze – This War of Mine. Jak przetrwać w oblężonym mieście, gdzie zdobywać pożywienie, co zrobić gdy Twój bliski zachoruje i jak zabezpieczyć te marne resztki, które nazywasz swoim majątkiem.

raport z oblężonego miasta

KATEGORIA książki

Zbiór książek, które czekają na przeczytanie. Podejrzewam, że ktoś specjalnie cały czas podrzuca mi nowe….

książki, które czekają

KATEGORIA podróże

Przeczytaj również: O podziemnym mieście w Turcji, wykutym w skale, z własnym systemem klimatyzacji, wodą, szkołą, kaplicą i stajniami. Derinkuyu podziemne miasto

podziemne miasto

KATEGORIA Mapy

Zbiór ciekawych, zaskakujących, niecodziennych map z całego świata i o całym świecie. Zapraszam do oglądania

palcem po mapie

KATEGORIA przydatne

Bolący nadgarstek, zmęczony wzrok, chrupiący kręgosłup – jak zdrowo pracować przy komputerze. Każdemu przyda się odrobina wiedzy jak zapobiec tym dolegliwościom oraz ewentualnie, pomóc sobie jeśli już zaistniały.

dolegliwości biurowe

KATEGORIA video

Propozycje seriali (głównie tych nowszych) na dłuższe zimowe wieczory – 2016. Po przeglądzie seriali historycznych może to być dobry dodatek, na kolejne zimowe wieczory.

SERIAL NA ZIMOWE WIECZORY


Gdybyście chcieli zapoznać się z zeszłorocznym rankingiem „najlepszej 10 2015 roku” to zapraszam tutaj „Co czytaliście w 2015 roku”.

cieszę się, że z miesiąca na miesiąc jest was coraz więcej, mam też nadzieję, że dostarczam coraz ciekawszych i lepszych materiałów. dzięki za 2016 rok i widzimy się w 2017. cześć!

One Reply to “Co czytaliście w 2016 roku”

Zostaw po sobie ślad!