Warcraft: Początek

Premiera:  Świat: 25 maja 2016 / Polska: 10 czerwca 2016

Powieść fantasy bazująca na wielkiej produkcji świata gier „World of Warcraft” firmy Blizzard. Przymierze, horda, magia, miecze, zamki i ciekawa historia. Azeroth czeka.. mam nadzieję, że nie rozczaruje.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Premiera: Świat: 11 listopada 2016 / Polska: 18 listopada 2016

Newton Skamander był autorem jednego z oficjalnych podręczników używanych w Hogwarcie. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to bardzo przydatna skarbnica wiedzy na temat magicznych stworzeń.

Newton Skamander to również pseudonim J.K.Rowling – właśnie gdy pisała książkę o wspomnianym już tytule. W 2013 roku podpisała umowę na realizację filmu opowiadającego o Skamanderze i wydarzeniach poprzedzających napisanie podręcznika.

Star Wars: Rogue One

Premiera: Świat 14 grudnia 2016 / Polska 15 grudnia 2016

Kolejny film z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Historia oddziału rebeliantów, dzięki któremu pozyskano plany budowy Gwiazdy Śmierci.

Snowden

Premiera: (Świat) 16 września 2016

Film Olivera Stone opowiadający o Edwardzie Snowdenie, amerykańskim agencie CIA, specjaliście IT, który skopiował i opublikował ściśle tajne informacje pochodzące z National Security Agency (NSA). Poszukiwany przez wywiad USA schronił się w Rosji gdzie udzielono mu azylu.

Iluzja 2 / Now You See Me – The Second Act

Premiera: Świat 8 czerwca 2016 / Polska 8 lipca 2016

Kontynuacja bardzo udanego filmu opowiadającego o grupie iluzjonistów, którzy zostają oskarżeni o spowodowanie katastrofy podczas finału Super Bowl.

Assassin’s Creed

Premiera: Świat 21 grudnia 2016 / Polska 6 stycznia 2017

Kolejny film bazujący na serii gier komputerowych (oraz książek). Organizacja zabójców, która nie ma problemu z podróżowaniem w czasie.

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Premiera: Świat 22 czerwca 2016 / Polska 24 czerwca 2016

Kto nie oglądał pierwszej części Dnia Niepodległości… Pamiętam, że byłem na tym w kinie a potem… oglądałem kilka razy na Polsacie…

Obcy nie zapomnieli. Dwadzieścia lat później wydaje się, że ludzkość jest lepiej przygotowana na inwazję z kosmosu….

Osobliwy dom pani Peregrine

Premiera: Świat 28 września 2016 / Polska 7 października 2016

Kolejny film Tima Burtona – na tym w zasadzie można już skończyć opis, jest to marka sama w sobie. Jednak… posiłkuję się opisem z filmweb:

Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z „osobliwości”, którą sam został obdarzony.

Star Trek Beyond

Premiera: Świat 8 lipca 2016 / Polska 22 lipca 2016

Kolejne przygody odświeżonej drużyny USS Enterprise. Młody kapitan Kirk wyrusza w kosmos aby „odkryć nieznane”. Tym razem natrafi jednak na coś, czego ludzkość nie chciałaby poznawać.

BFG: Bardzo Fajny Gigant

Premiera: Świat 14 maja 2016 / Polska 1 lipca 2016

Tytułowy bohater jest niestety ostatnim Bardzo Fajnym Gigantem. Zamiast solidaryzować się z ziomkami, pożerać ludzi, wylegiwać na polu i zbijać bąki, woli łapać cudze sny, uszlachetniać je w swoim alchemicznym laboratorium i obdzielać nimi chrapiące dzieciaki. Kiedy wychowana w sierocińcu i cierpiąca na bezsenność Sophie (Ruby Barnhill) dostrzeże jego przygarbioną sylwetkę na ulicach Londynu, BFG (Mark Rylance), nie chcąc narazić całego rodu olbrzymów, zabierze ją do swojej jaskini. Początkowa niechęć przerodzi się w przyjaźń, ta zaś – jak to w bajkach bywa – zostanie wystawiona na poważną próbę. Dziewczynka będzie musiała dojrzeć szybciej niż planowała, a BFG – przełamać strach, który doprowadził kiedyś do tragedii.

Michał Walkiewicz – filmweb.pl

Acha, reżyseria Steven Spielberg

Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

Premiera: Świat 30 czerwca 2016 / Polska 29 lipca 2016

Kolejna epoka lodowcowa… już piąta. Przyznam się, że mam już spory przesyt tej opowieści. Jeszcze krótkie filmiki z wiewiórem są niezłe ale wydaje mi się, że temat został już bardzo mocno wyeksploatowany.

Co nie zmienia faktu, że i tak chcę to zobaczyć –  nawet z powodu mojej fascynacji filmami animowanymi.

Jeśli widzieliście zapowiedź Mocnego uderzenia, wypuszczony kilka miesięcy temu krótki film o Wiewiórze w kosmosie (jak nie, zapraszam tutaj) to wiecie mniej więcej co będzie czekać w kinie.

Sekretne życie zwierzaków domowych

Premiera: Świat 25 czerwca 2016 / Polska 23 września 2016

Chyba nie trzeba zbyt wiele pisać… krótka historia o tym, co Wasze zwierzaki robią gdy wychodzicie z domu.

Gdzie jest Dory

Premiera: Świat 16 czerwca 2016 / Polska 17 czerwca 2016

Pamiętacie Dory z „Gdzie jest Nemo?” No… to teraz to będzie o niej. Oczekuję oskarowej roli mew… „Daj daj daj…”

Wołyń

Premiera: 7 października 2016

Lato 1939 roku, Wołyń. Polacy, Ukraińcy, Żydzi i narastające napięcie oraz nieufność pomiędzy żyjącymi od lat obok siebie ludźmi.

Jason Bourne 5

Premiera: Świat 27 lipca 2016 / Polska 29 lipca 2016

Kolejna część ekranizacji świetnej powieści Roberta Ludluma. Będzie akcja, zagadka i Matt Damon w roli głównej.

Inferno

Premiera: Świat 12 października 2016 / Polska 14 października 2016

Mieliśmy powieść Ludluma to teraz pora na Dana Browna. Ekranizacja kolejnej powieści autora „Kodu Leonarda da Vinci”. Tym razem profesor Robert Langdon przeniesie się do Florencji gdzie podążając śladami powieści Dantego będzie próbował odgadnąć znaczenie tajemniczego symbolu.

 

Zostaw po sobie ślad!