47 linki na niedzielę a w nich: Pieniny i Nowa Zelandia, legendarny wiking, naciąganie na stłuczkę, odrobina rapu, kocie ciekawostki i ludzie-wiewiórki.

Zdjęcia

Zbiór 100 zdjęć wykonanych przy użyciu zwykłych aparatów i nie poprawianych później w programach do obróbki.

Pozostałe zdjęcia znajdziecie tutaj: 100 najpiękniejszych zdjęć bez photoshopa

Podróże

Subiektywny wybór najciekawszych szlaków turystycznych w Pieninach, z przekrojami, opisem trasy oraz zdjęciami – w sam raz na zaplanowanie sobie urlopu.

10 najpiękniejszych szlaków w Pieninach

separator

Jak zobaczyłem wpis o Nowej Zelandii to nie tego przepuścić. Alicja i Andrzej znowu nie zawiedli, przepiękne zdjęcia, opisy i cenne rady dla tych, którzy myślą o wyprawie do Krainy Kiwi (Zapraszam do przeczytania jednego z pierwszych wpisów na Linkowskazie, warsztat poszedł do przodu, jednak i tak wracam do tego z sentymentem)

Do przeczytania tutaj: 5 millions Stars Hotel 

Wikipedia

O jej losach powstawały filmy, utwory muzyczne, reportaże. Odznaczono ją Orderem Orła Białego, Krzyżami Komandorskimi, Orderem Uśmiechu. Zasadziła swoje drzewo w Lesie Sprawiedliwych, była kandydatką do pokojowej nagrody Nobla.

A co najważniejsze, dzięki jej pomocy udało się uratować około 2500 dzieci, wyprowadzonych z getta warszawskiego.

Irena Sendlerowa 15 lutego obchodziłaby 106 urodziny. Odeszła 12 maja 2008 roku, jednak warto pamiętać o tej wyjątkowej osobie.

Do poczytania

O wyłudzaniu pieniędzy na stłuczkę lub potrącenie. Jakie są metody, czego się wystrzegać i co zrobić, gdy coś takiego już nas spotkało.

Wypadki, które nie są wypadkami. Jak polują na nas drogowi oszuści?

separator

Niebezpiecznik.pl rozważa problem błędów w otaczającym nas oprogramowaniu. Inteligentny dom, który wyłącza ogrzewanie w najzimniejszy dzień w roku czy błędy w oprogramowaniu doprowadzające do przejęcia samochodu.Czy negatywne skutki rozwoju technologii mogą przewyższyć te pozytywne? Zapraszam do przeczytania „killer feature”

separator

W jaki sposób przygotować się na krach w gospodarce? Co stanie się z naszymi pieniędzmi w banku, kredytami, nieruchomościami. Czy grozi nam wystrzał oprocentowania i osłabienie wartości pieniędzy, które trzymamy w portfelu?

Niezależny portal finansowy przedstawia poradnik „Jak przetrwać krach?”

Do obejrzenia

Nauka

Siedem kroków, które może pomogą w lepszym pisaniu – nie tylko książek czy artykułów. Zastosować je można (powinno się) w takich drobnostkach jak posty na Facebooku czy np. pismo urzędowe. Jak lepiej pisać?

separator

separator

Filmy z Bondem są już elementem kultury, wychowują kolejne pokolenia fanów agenta 007. Wytworny szpieg doganiał samoloty i używał tajnych prototypów prosto z laboratorium. Jednak jak jego wyczyny mają się do rzeczywistości… z naukowego punktu widzenia?  Nazywam się Bond, niewiarygodny Bond

Do posłuchania

Eldo gościł już na Linkowskazie w niepodległościowym wydaniu linków na niedzielę (Linki na 11 listopada). Warto poznać i ten utwór.

Historia

Nie tylko dla fanów serialu „Wikingowie” (spis polecanych seriali historycznych znajdziecie tutaj) – historia Regnara Lodbrok’a, legendarnego władcy oraz jego żon i dzieci. Z jednej strony ostrzeżenie – pewne fakty mogą zbyt szybko pokazać dalsze losy Regnara, z drugiej… twórcy serialu odchodzą od znanych faktów, więc kto wie jak to będzie.

Całość do przeczytania tutaj: Regnar Lodbrok – legendarny władca wikingów.

separator

27 Wołyńska Dywizja Piechoty AK to fenomen w historii polskiego podziemia. Była największą jednostką partyzancką AK (7 tys. żołnierzy), która w zwartym szyku przeszła szlak bojowy o długości 600 km, walcząc z Niemcami i ze znienawidzonymi oddziałami UPA. Żołnierze dywizji podczas półrocznej epopei walczyli jak Spartanie – łączne straty wyniosły 42% stanów wyjściowych. W lipcu 1944 r. zostali siłą rozbrojeni przez Armię Czerwoną – płakali, kiedy musieli złożyć broń.Kresowi Spartanie

Całość do przeczytania tutaj: Kresowi Spartanie

Zachęcam również do przeczytania historii obrony Przebraża, jednej z nieznanych historii bohaterskiej obrony Polaków przed UPA. Całość tutuaj: Czerwone noce

47 linki na niedzielę – na koniec
47 linki na niedzielę
zuchrysuje.pl

One Reply to “Linki na niedzielę #47”

Zostaw po sobie ślad!