Wrzesień 2016 – kolejny miesiąc i kolejne filmy do pokazania. Zapraszam do 20 wydania tej serii (ale zleciało…). Co w najnowszym numerze? Sporo od Blizzarda – Seria Overwatch oraz Warcraft. Jedno nagranie z TED – „księżniczka równowagi” i film dokumentalny o Kukuczce. Wspomnienia Kazimierza Kaczora o serii „Cywilizacja”, trochę animowanych filmów, odrobina nauki o bieganiu, garść pieniędzy od NBP i niesamowici ludzie z księgi rekordów. Na koniec parodia (?) Apple i pokaz umiejętności gry na… wszystkim. Wrzesień 2016, zapraszam. 

„The Last Bastion” [07:22]

Kolejny animowany film od Blizzarda z serii „Overwatch”. Cały czas jestem w ogromnym podziwie tego co oni wyprawiają. Wcześniejsze filmy z tej serii znajdziecie tutaj: Czerwiec 2016 – oglądanie

Clocky [07:19]

Jeszcze jedna animacja – tym razem opowieść o zegarku i zagubionym kluczyku, Przyjemne.

Balance goddess – Lara Jacobs [15:14]

Sztuka balansowania na poziomie mistrzostwa. Królowa balansu – TEDx. Zapraszam również do serii bardzo ciekawych wykładów TED, wybór nagrań prawie z każdej dziedziny życia znajdziecie tutaj – pierwsza część | druga | trzecia | no i czwarta

Dlaczego to czarnoskórzy wygrywają sprinty? [16:14]

Ostatnio jak słuchałem wiadomości sportowych słyszałem, że w maratonie w Warszawie 8 z pierwszej 10 to byli Kenijczycy. Dlaczego to czarnoskórzy wygrywają sprinty?

Ostatni oddech [06:02]

Film pasujący do przeczytanej ostatnio książki ( odnośnik do niej i do zrealizowanego w oparciu o nią filmu znajdziecie w ostatnich linkach na niedzielę – tutaj). Koniec świata i walka o ostatni oddech.

Ostatni dzień wojny [06:31]

Trzymając się jeszcze tematyki „Drogi” i zagłady ludzkości. Tym razem film opowiadający o „ostatnim dniu wojny”, którego nikt już nie zobaczył.

Groove Onkels feat. Groove Tante [08:09]

Bo grać można na wszystkim, ważne by mieć talent. Śmieciowa muzyka!

Śladami złotego [51:57]

Na ten film trafiłem całkowicie przypadkowo, wydany przez Narodowy Bank Polski. Dzieje naszego pieniądza i osoby, które brały udział w jego tworzeniu.

IDIOTS [04:04]

Tak w związku z premierą najnowszego iPhona…

Wrażenia z gry Civilization VI [07:37]

Kazimierz Kaczor prowadził kiedyś w telewizji program „Joystick”, w którym grał w najnowsze produkcje (czyli np. Cywilizacja I). Okazuje się, że nadal jest wielkim fanem tej serii i opowiada o najnowszej, szóstej części.

Zapraszam również do opisanej na Linkowskazie historii serii Civilization – „Jeszcze jedna tura”

Ludzie są niesamowici 2016 [03:16]

A tutaj jeden z serii bardzo popularnych zbiorów nagrań pokazujących, że ludzie są niesamowicie. Edycja „Rekordy Guinness’a.

Seria Discovery World „Himalaiści” [44:57]

Odcinek czwarty, „Zerwana lina”, opowiadający o Jerzym Kukuczce, walce o zdobycie korony świata, jego wspinaczkach i ostatniej wyprawie.

A na koniec – film Warcraft 2016, od strony efektów specjalnych. [19:54] [ANG]

Prawie 20 minut filmu BBC na temat efektów specjalnych.

Zapraszam przy tym do przeczytania „Jak to wybuchy i kosmici rozgościli się w kinie” czyli krótkiej historii efektów specjalnych w kinie.


Zapraszam również do wcześniejszych serii „oglądania”

Zostaw po sobie ślad!