Danny and the Wild Bunch

Autorka książek dla dzieci, po wiadomości z wydawnictwa, że jej nowy szkic powinien być bardziej „mroczny” decyduje się na wprowadzenie kilku zmian. Raczej nie spodziewała się, co to może spowodować.

850 metrów

Niezbyt dzielny rycerz stara się wypełnić zadanie, które przyniesie mu sławę i fortunę. Oczywiście chodzi o uwolnienie księżniczki. Jak to zwykle w opowiadaniach bywa, jest jedna droga, smok i magiczny miecz. Rycerz, aby zdobyć nagrody zdolny jest udać się bardzo daleko. Może nawet aż 850 metrów…

Anya

4 minutowa animacja nakreślająca 20 lat życia sieroty w Rosji.

Prace nad filmem trwały 14 misięcy, został stworzony przez Brown Bag Films studio. Początkowo planowano nakręcić reklamę prezentującą porzucone dzieci w Rosji, jednak studio z Dublina zaproponowało, że stworzą film.

Paperman

Krótka animacja opowiadająca historię samotnego mężczyzny w średnim wieku, pracującego w Nowym Jorku. Jego życie wyskakuje z normalnych torów w momencie, kiedy czekając na stacji poznaje piękną kobietę. Nie mogąc uwierzyć swojemu szczęściu, dostrzega ją w biurowcu obok swojej pracy. Rozpoczyna się walka z przeciwnościami, przeszkadzającymi mu w zwróceniu na siebie jej uwagi.

Get a horse

Filmik puszczany przed „Krainą lodu”. Połączenie początków studia Disney’a z współczesnymi możliwościami animacji i 3D. Nominowany do Oscara.

 

Źródła

Zostaw po sobie ślad!