Fireflies

„Świetliki” to krótki film przypominającym, że każdy z nas jest wyjątkowy i może łączyć się z ludźmi w najróżniejsze sposoby. Może to być rzucone spojrzenie w stronę nieznajomego, podarowanie kwiatka, uśmiech lub dzielenie się sekretami.
W „Świetlikach” pokazany jest młody chłopiec, który nawiązuje znajomość z dziewczynką z sąsiedztwa. Okazuje się, że jest ona dzieckiem autystycznym i ma problemy z kontaktowaniem się z ludźmi twarzą w twarz.
Autyzm powoduje często niezrozumienie i wykluczenie z otoczenia. Autorzy filmu mają nadzieję, że pomogą nim w zrozumieniu autyzmu i wsparciu osób, które zmagają się z nim osobiście.

Salve Regina

Brat Gabriel jeździ na desce od 7 lat. Gdy poczuł powołanie, gotów był porzucić swoją pasję i oddać się życiu w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Po sześciu latach życia we wspólnocie uzyskał pozwolenie jazdy na deskorolce i przychodzenia do skateparku raz w tygodniu. Zgodnie z nauczaniem Św. Franciszka aby „Głosić Ewangelię cały czas, gdy jest to konieczne, używając słów”.
Brat Gabriel tłumaczy, że Bóg ma wiele sposobów wykorzystania ludzkich talentów, tak aby mogli oddawać Mu chwałę. Deska pozwala mu w pokazaniu innym zgodności ciała i duszy.

Oprócz deski, Brat Gabriel również śpiewa. Muzyka w tle jest jego wykonania.

The Progal

Co zrobiłbyś dla osoby którą kochasz? Film ten skupia się na ojcu i jego miłości do swojego syna. Jest to opowieść o cierpieniu, załamaniu i ogromnej łasce. Bazuje ona na przypowieści „O Synu Marnotrawnym” (Łukasz 15:11-32), o bezwarunkowej miłości Boga do nas.

Newsboys „God’s Not Dead”

Na koniec australijski zespół grający chrześcijański pop-rock. Utwór „Bóg nie umarł”.

My God’s not dead
He’s surely alive
He’s living on the inside
Roaring like a lion [x2]

Mój Bóg nie umarł
On z pewnością jest żywy
Żyje wewnątrz nas
Ryczy jak lew

 

Bibliografia

One Reply to “Video #4”

Zostaw po sobie ślad!