TED część trzecia – wybór filmów z konferencji. Znajdziecie zagadkę kryminalną, opowieść wojenną, pasjonata surfowania w lodowatej wodzie, opowieść o poszukiwaniu siebie, uwięzieniu w swoim ciele i o zbawiennym wpływie gier komputerowych. Zapraszam


 

Na początku lutego zamieściłem wpis „Kilka słów o poszukiwaniu wiedzy”Wspomniałem tam o Khan Academy, największej darmowej platformie dostarczającej wiedzę. Poniżej znajdziecie wystąpienie założyciela tej strony, jego opowieść jak to się zaczęło oraz gdzie chciałby dotrzeć.


Jane McGonigal opowiada dlaczego jeśli chcemy uratować nasz świat powinniśmy jeszcze więcej grać w gry. Bardzo przyjemne i zabawne wystąpienie, nie tylko dla graczy.


Opowieść o pasji, stawianiu sobie wyzwań i ich realizowaniu. Chris Burkard jest fotografem zafascynowanym skrajnie niesprzyjającymi miejscami na świecie.


Próba odpowiedzi „Kto rządzi światem”. James B. Glattfelder zajmuje się teorią złożoności i podstawia ją pod współczesną ekonomię, próbując pokazać, że zbliżamy się do niebezpiecznej sytuacji. Nie jest to najlżejsze wystąpienie – wymaga sporej dawki uwagi.


Opowieść o wojnie, o tym jak życie w jednej chwili się zmienia, zwyczajne sprawy odchodzą w niepamięć, staje się ważnym to co jest w tym momencie.


Historia dwóch ciał, jednego znalezionego w Norwegii, drugiego w Holandii. Nieznanych nikomu, nieposzukiwanych, bez śladów mogących pomóc w identyfikacji. Również opowieść o tym, jak fotografom zainteresowanym tą sprawą udało się przypisać osoby do ich resztek. Każdy ma jakąś własną historię i jest kimś w życiu – i o tym jest to wystąpienie.


Peter van Uhm, głównodowodzący sił zbrojnych Holandii opowiada o wyborze którego dokonał. Tworzy rzeczywistość tak jak artyści, pisarze czy sportowcy. Jednak nie wybrał pędzla, pióra czy rakiety tenisowej, wybrał broń.


Włodek Markowicz zrobił ponad 2000 filmów w Internecie, prowadził popularne kanały, miał miliony wyświetleń i … nie był szczęśliwy.


W jaki sposób zrobić słabą prezentację, umiejętnie nie skupić uwagi widza na sobie i tym samym nie zostać zapamiętanym. Oraz jak tego uniknąć.


[Niestety brak napisów w języku polskim] Historia walki o swoje istnienie, krzyku osoby zamkniętej w swoim ciele, która nie może się komunikować, dać znać że nadal tutaj jest.


[Niestety brak napisów w języku polskim] Każdy z nas dostaje śmieciowe wiadomości na pocztę. Czasami je czytamy, prawie zawsze wyrzucamy. Jednak… co się stanie, gdy na którąś z nich odpowiemy?


Ted część trzecia na tym się kończy. Zapraszam również do obejrzenia wcześniejszych wyborów z konferencji TED:

Zostaw po sobie ślad!