W marcu tego roku pojawił się pierwszy zbiór ciekawych nagrań z konferencji TED (do nadrobienia tutaj: Ted wybór własny ). Minęło pół roku, zebrało się trochę wartościowego materiału więc pora na zestaw numer 2.


 

Czemu warto się wyspać

Pierwsze wystąpienie, skupia się na ludzkim mózgu i roli jaką w jego prawidłowym funkcjonowaniu odgrywa sen. Jeff Lliff prezentuje najnowsze wyniki badań i namawia do zadbania o swój najważniejszy organ, własnie poprzez sen.

Oszczędzanie na przyszłość, od jutra

Kolejne wystąpienie dotyczy pieniędzy i ich oszczędzania. Shlomo Benartz opowiada o systemie oszczędzania „od jutra”. O umiejętności wyciągania prawidłowych wniosków z pomyłek i przekuwania ich w zdrowe nawyki.

Piękno tego, co niewidzialne

Bardzo ciekawa prezentacja wykorzystania promieni rentgenowskich w celu prześwietlania wybranych przedmiotów, patrzenia na nie z innej perspektywy i tworzenia sztuki. Nick Veasey tworzy piękne rzeczy traktując je śmiertelną dawką promieniowania.

Pięć sposobów na zniszczenie swoich marzeń

Bel Pesce w specyficzny sposób prezentuje, jak pokonywać trudności i tworzyć coś własnego, jak dochodzić do swoich marzeń.

Hodowanie nowych organów

 

Anthony Atala pokazuje nam, w jaki sposób ludzkie ciało potrafi się regenerować naturalnie oraz przedstawia pomysły, w jaki sposób nauka może to wspomóc.

Nagroda naukowa, która najpierw rozśmiesza, a potem daje do myślenia

Mark Abrahams wyszukuje najbardziej nieprawdopodobne badania naukowe na świecie oraz opowiada historię o tym, że nawet najdziwniejsze badania, przynoszą pozytywne wyniki.

Zostaw po sobie ślad!