Zestawienie popularniejszych aplikacji. Bazowym systemem jest Android, jednak większość aplikacji ma swoje odpowiedniki na pozostałych systemach.

Fuelio: paliwo i koszty

Aplikacja służąca do kontrolowania naszych wydatków paliwowych. Dziennik tankowań, automatycznie zliczający nam ilość przejechanych kilometrów, koszt litr / 100km. Dodatkowo statystyki zliczające przejechany dystans, zużycie paliwa, tankowania i koszt ogólny. Przedstawione w formie tabeli, jak i wykresów, diagramów, jak komu wygodniej. Przy włączonym GPSie, również zaznaczone miejsca, w których tankowaliśmy.

Przydatną funkcją jest możliwość prowadzenia dziennika dla kilku pojazdów jednocześnie.

Strona twórców Google Play

Jakdojade.pl

Mobilna aplikacja portalu jakdojade.pl, służącego do ułatwienia poruszania się komunikacją miejską w wybranych miastach (w tym momencie 21). Po wybraniu miasta, wskazujemy miejsce, w którym się znajdujemy – wpisując ulicę lub pozwalamy znaleźć nasze położenie przez GPS oraz punkt docelowy. Opcjonalnie wskazujemy również datę i godzinę.

jak

W wyniku otrzymujemy informacje o numerze linii, ewentualnych przesiadkach oraz czasie odjazdu.

Dostępna jest również wersja płatna, premium. Standardowo wolna od reklam oraz widgetami na pulpit.

Strona twórców Google Play App Store

WhatsApp

Jak tłumaczą twórcy na swojej stronie, jest to międzyplatforomowa aplikacja mobilna, pozwalająca na wymianę wiadomości bez płacenia za SMSy. Oprócz wysyłania wiadomości tekstowych, użytkownik może przesyłać zdjęcia, filmy, dźwięki, odpalać kamerę, tworzyć czaty grupowe , przesyłać informacje o aktualnym położeniu a nawet zadzwonić.

what

Wszystko odbywa się poprzez internet oraz zainstalowaną aplikację, którą wymagana jest do nawiązania rozmowy. Aplikacja jest wolna od reklam i całkowicie darmowa.

Strona twórców Google Play App Store Windows Phone

TED

Aplikacja dająca dostęp do wystąpień i wykładów z całego świata i każdej dziedziny ludzkiego życia. Oferuje „losowe” wybranie prezentacji, w oparciu o wybrane słowa kluczowe. Pozwala na przefiltrowanie zbioru w oparciu o np. tłumaczenie na język Polski czy tagi.

Każdego tygodnia aktualizacja i wzbogacenie zasobu, na ten moment ponad 1700 filmów wartych zobaczenia.

Google Play App Store Windows Phone

Meteo.pl

Mobilna wersja jednej z najdokładniejszych prognoz pogody – prowadzonego przez ICM, Uniwersytet Warszawski. Po wskazaniu naszej lokacji program wyświetla prognozę na 84 godziny. Temperatura, zachmurzenie, ciśnienie, opady oraz wiatr.

mete

Minusem są reklamy, ale z czegoś twórcy muszą żyć.

Strona twórców Google Play Windows Phone

Clean Master

Program optymalizujący, czyszczący i zabezpieczający telefon. Pozwala na wyczyszczenie nieużywanych plików, tymczasowych (np. odłożonych podczas oglądania YouTube). Kontroluje temperaturę telefonu oraz zapchanie RAMu.

Dodatkowo pozwala na swobodne zarządzanie aplikacjami i ma wbudowany darmowy program antywirusowy.

Wygodną opcją jest dodatkowa ikona 1TapBoost – błyskawicznie zwalniająca pamięć.

Strona programu Google Play

Yanosik

Asystent kierowcy. Darmowa aplikacja służąca do ostrzegania przed fotoradarami, drogówką czy wypadkami. Posiada wbudowaną nawigację oraz możliwość rejestrowania trasy przy użyciu kamery.

Program oparty jest o społeczność użytkowników. Sami wprowadzają informacje o zdarzeniach – kierowcy, którzy przejadą w tym miejscu później, mają możliwość zweryfikowania, czy dane ostrzeżenie jest nadal aktualne.

Minusem są reklamy, ale cały program jest darmowy. Do sensownego wykorzystania potrzebny jest dostęp do internetu.

Strona twórców Google Play App Store Windows Phone

Dumb Ways to Die

Przygotowana przez  McCann Melbourne piosenka opowiadająca o tym, jak w głupi sposób można umrzeć zdobyła sobie już miejsce w klasyce internetu. Wyświetlona ponad 100 milionów razy, zgarnęła liczne nagrody, nucona była na całym świecie. Pomijając walory artystyczne, miała ona na celu przestrzeżenie ludzi przed głupimi zachowaniami np. przy torach.

Powstała również gra, bazująca na tym samym scenariuszu. Gracz musi uratować „istotki” przed popełnieniem ostatniej głupoty w swoim życiu. Zabawa przednia, szczególnie, że wykorzystujemy nie tylko palce ale i głos, oddech, grawitację – Warto spróbować!

A poniżej, słynna piosenka.

Google Play App Store

Źródła

  • Główne zdjęcie Japanexperterna
  • Zdjęcia aplikacji pochodzą z Google Play

Zostaw po sobie ślad!