Gdzie i jak w sieci można oglądać ulubione filmy i seriale? W dzisiejszym wydaniu Przydatnych zaprezentujemy kilka portali zajmujących się streamingiem filmów bezpośrednio przez przeglądarkę lub programy. Różni je zasób, jakość, dostęp, forma płatności (lub jej brak). Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie.


FilmBox

livebox

Portal posiada bogatą kolekcję filmów, oferuje również liczne kanały tematyczne. Jak zapewniają twórcy, dostępny jest na wszystkie platformy oraz systemy. Odtwarzanie dostosowuje jakości do prędkości łącza oglądającego, co zapobiega „przycinkom”. Jest to portal płatny, z tym, że przez 30 dni, można za darmo przetestować jego możliwości.

Przejdź na FilmBoxLive


ipla.tv

Dostęp do filmów i seriali z telewizji ogólnodostępnej. Możliwość obejrzenia odcinków nawet szybciej niż w TV. Dostępny na wielu platformach.

Do przetestowania – pakiet 14 dni darmowego dostępu do ipla.tv. W ramach pakietu dostęp do kanałów: Seriale, Sport, Premiery, Extra, Wiedza i News, Dzieci, Rozrywka, Mix. Potem możliwość wykupienia miesięcznego dostępu do konkretnego pakietu.

ipla

ipla.tv


Kinoman.tv

kinoman

Portal kopia dawnego kinomaniaka. Posiada bogatą ofertę filmów oraz seriali wraz z aktywnie działającymi użytkownikami. Baza często aktualizowana, dostępne różne wersje (jakość / lektor / napisy).

Przejdź do Kinomana


Popcorn time

popcorn

Dzięki usłudze Popcorn Time można oglądać filmy oraz seriale bez pobierania ich na swój komputer. Wszystko działa w oparciu o protokół P2P (Peer to peer) i sieć Torrent. Zasób programu jak i jakość zależą tylko od użytkowników i tego, co oni zdecydują się udostępnić. Polecany jest jako alternatywa dla płatnego Netflix’a. Pozostaje kwestia legalności niektórych z proponowanych pozycji.

Popcorn time


VOD.PL

vod

Portal oferujący możliwość oglądania darmowych filmów, przerywanych reklamami oraz płatnych – w ramach abonamentu lub wykupienia jednorazowego dostępu (np. smsem). Większość filmów w jakości HD. Spory wybór dokumentalnych. Również seriale.

Przejdź do vod.pl


Zalukaj.tv

111

Kolejny portal oferujący możliwość oglądania filmów i seriali za darmo. Oczywiście jest dostępne konto VIP. Spora oferta, w miarę sprawnie pojawiające się najnowsze filmy. Kwestia legalności – podobnie jak z kinomanem. Kwestia interpretacji prawa, które u nas nie brzmi jednoznacznie.

Przejdź do zalukaj.tv


Na koniec kanały z Tuby, za darmo, legalnie. Klasyka naszego kina – polecam.

Youtube – Studio filmowe KADR

Najstarsze studio w Polsce, powstało w 1955 roku. Wyprodukowało tytuły, które weszły do kanonu naszej kinematografii.

„Matka Joanna od Aniołów”, „Faraon”, „Śmierć prezydenta” i „Austeria” Kawalerowicza, „Zaduszki” i „Salto” Konwickiego, „Krzyż Walecznych” i „Nikt nie woła” Kutza, „Noce i dnie” Antczaka, „Dom” Łomnickiego, „Wielki Szu” Chęcińskiego, „Vabank” i „Seksmisja” Machulskiego, kończąc na „Rewersie” Lankosza, „Sali Samobójców” Komasy, „Jesteś Bogiem” Dawida.

Przejdź na kanał studia KADR


Youtube – Studio filmowe TOR

Studio TOR powstało w 1967 roku, wyprodukowało ponad 100 filmów, związany z nim był Stanisław Różewicz, aktualnie kieruje nim Krzysztof Zanussi

Przejdź na kanał Studia TOR


One Reply to “Oglądanie w sieci”

Zostaw po sobie ślad!