Luty dobiega końca i w związku z tym pora na przedstawienie ciekawych wydarzeń z tego miesiąca. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.

Film

Praktykant

Ostatnio sięgnąłem po film Praktykant, komedię z 2015 roku z Robertem De Niro i Anne Harthaway. Przyjemny film idealny do obejrzenia w domu z bliskimi.

Serial

Making a murderer

Na ten serial trafiłem całkowicie przypadkowo. Dziesięć odcinków opowiada historię Stevena Avery, człowieka który został skazany za gwałt oraz usiłowanie morderstwa. Przesiedział 18 lat twierdząc, że jest niewinny – dopiero po upływie tego czasu sąd uznał badania DNA za wiarygodne i go uniewinnił.

Jednak ta historia dopiero się zaczyna w tym momencie. Zaskakujące wydarzenia, zmowa milczenia, niejasne dowody i współpraca władz hrabstwa – pokazuje jak zwykły człowiek jest bezsilny gdy trafi w ręce systemu.

Książka

Nowy Jork, autor Edward Rutherfurd.

Nowy Jork LinkowskazEbook trafił w moje ręce przypadkowo podczas którejś z wyprzedaży ebooków w styczniu tego roku. Niespecjalnie jestem pasjonatem fabularyzowanych sag rodów z wplecioną prawdziwą historią jednak postanowiłem zmierzyć się z przeciwnikiem.

Lubie być w taki sposób zaskakiwany. Książka bardzo płynnie łączy opowieść o kilku wymyślonych rodach żyjących przez dziesięciolecia w osadzie Nowy Amsterdam, potem Nowym Yorku. Poznajemy historię nazw, które słyszymy prawie każdego dnia, Wall Street, Brooklyn, zaznajamiamy się również z kulturą miasta, jej odmiennością a także z tradycją – np. kto słyszał o sprawie Johna Petera Zengera, oskarżonego o drukowanie obraźliwych tekstów na gubernatora, którego sprawa podważyła zasadność prawa angielskiego na nowym kontynencie….

Polecam, książka do kupienia tutaj.

Odpoczynek

W inspiracjach grudniowych pisałem o powrocie do układania puzzli. W tym miesiącu chciałbym Wam zaprezentować kolejny etap powrotu do starych rozrywek z dzieciństwa. Tym razem będą to kolorowanki.

malowanki, linkowskaz 2016 luty

Okazuje się, że swoje kolejne życie poza granicami naszego kraju kolorowanki mają już od jakiegoś czasu. Powoli dociera to również do nas. Fantastycznie relaksują, wyciszają i pomagają oczyścić głowę z natłoku myśli zebranych przez cały dzień.

Muzyka

Płyta „Ostatni raz” Kamikaze / NRGeeka. Dla fanów starego rapu, wrzucam z sentymentu, może i Wam się spodoba.

Zostaw po sobie ślad!