Najnowsze, 61 wydanie Linków na niedzielę już wypieczone. W przepisie znalazły się: Willa Janukowicza, Kuba, Euro 2016, Historia Bez Cenzury, Operacja Ostra Brama, Hagar, Traktory, Sudety, więzienia, Państwo Islamskie i wiele wiele innych.  Zapraszam do stołu i smacznego!

Do zobaczenia

Kibice na Euro 2016

Zdjęcia: 990px.pl

Podróże

Kuba, piękne miejsca w Hawanie oraz mniej znanych zakątkach wyspy – widziane z góry, dosłownie.

Punkty widokowe na Kubie

separator

Zwiedzamy willę Wiktora Janukowicza, prezydenta Ukrainy

Historia

Trwał wyścig o Wilno. Trzynaście tysięcy żołnierzy AK ruszyło do walki przeciwko ufortyfikowanej obronie niemieckiej, litewskiemu Waffen-SS oraz partyzantce łotewskiej, litewskiej i rosyjskiej. Operacja „Ostra Brama” miała doprowadzić do zdobycia miasta przez Polaków i odegrania roli gospodarza przed nacierającą Armią Czerwoną.

Ta ostatnia również śpieszyła się aby zdobyć Wilno i miała o wiele większe możliwości – 100 000 żołnierzy, kilkaset czołgów, lotnictwo oraz artylerię.

13 lipca o godzinie 11 na baszcie zamku Gedymina zawisła biało-czerwona flaga. Godzinę później została ściągnięta i zastąpiona flagą ZSRR.

Po spacyfikowaniu niemieckich niedobitków dowództwo Armii Czerwonej zaprosiło Polaków na rozmowy, które zgodnie z panującym obyczajem zakończyły się aresztowaniem oraz łapanką żołnierzy AK.

Krwawe walki cichociemnych. Operacja Ostra Brama

separator

Jakiś czas temu wrzucałem nagranie „Klubu ludzi ciekawych wszystkiego” w którym poruszano temat rodu Rothshilldów (Linki na niedzielę # 59).

Tym razem rozmowa o Sudetach, templariuszach, zamkach, legendach i tajemnicach. Może kogoś skusi na wyjazd w to malownicze miejsce?

Wikipedia # 61

Widziano je przez setki lat, byli naoczni świadkowie, pojedynczy oraz w grupach. Powstały naukowe opracowania tych zwierząt, trafiały się również zdjęcia oraz filmy. Jednak pomimo tak bogatego zbioru „dowodów” na ich istnienie – nigdy tego nie potwierdzono.

Wikipedia – wąż morski

Do posłuchania

Cytaty # 61

Po niektórych salwach śmiechu pozostali ranni.

Aleksander Kumor

Rozmowy

Rozmowa z Markiem Gajosem, wieloletnim dyrektorem Zakładu Karnego w Wołowie. Wspomina on o ciasnych celach, ciszy w kryminale która zapowiada, że szykuje się coś niebezpiecznego. O zmianach, wśród osadzonych – odchodzi „honor więźnia”, zanikają cechy (np. kieszonkowców), o nadchodzącym niepokojącym okresie.

Rozmawiał pan z mordercami, pytał pan: dlaczego?
Niektórzy sami tego nie rozumieli. Nie chcą o tym mówić. Ludzie zabijają najczęściej z niskich pobudek. Zemsta, chęć zysku, zazdrość. Często w tle zabójstw był jeszcze alkohol, narkotyki. Często zabójstwo przekreśla również życie sprawcy. Jeden ze skazanych dużo opowiadał o córce. Chwalił się nią, że tak dobrze się uczy, że taka ładna, mądra. Obcy się na to łapali, pytali, co u niej. A ona nie żyje. I to z jego ręki. Chciał zabić żonę, ale córka zasłoniła ją własnym ciałem i zginęła. Czy to można zrozumieć?

Całość do przeczytania tutaj – Widok zza krat

separator

Historia bez cenzury gościła u nas wiele razy, tym razem będzie wywiad z Wojtkiem Drewniakiem, „twarzą” HBC

A jak Was to zainteresowało to więcej HBC znajdziecie tutaj:

Reklama

Książka

61 kalifat

Kalifat terroru – Samuel Laurent. Francuski dziennikarz opisuje swoje doświadczenia, opowieści informatorów oraz przypuszczenia dotyczące Państwa Islamskiego. Jest to studium tej organizacji, rozpracowanie budżetu, ministerstw, tego w jaki sposób powstało i jak przypuszczalnie będzie wyglądać za kilka lat.

Zainteresowani tutaj mogą poszukać książki w najniższej cenie.

Nauka

separator

Rozmiary porcji, dieta a nie ćwiczenia, nie siedź, dbaj o poziom glukozy, wysypiaj się, dawkuj kofeinę, motywuj się, zerkaj na wagę, odstaw stres a także cukry w płynach… no i to mniej więcej zapewni Ci niezłą sylwetkę i zdrowe ciało..

a po całość zapraszam tutaj tutaj: Dziesięć naukowo potwierdzonych wskazówek dietetycznych

Do zobaczenia

Wyścigi traktorów!

Do poczytania

Na całym świecie tylko w Korei Południowej mieszkańcy wydają więcej per capita na pornografię, niż w Japonii, przy czym często kupowane przez nich produkcje pochodzą właśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jedna z lokalnych gazet podaje, że ze względu na ogromną rotację w biznesie, co roku przed kamerami debiutuje niemal 6 tys. obywatelek tego kraju, czyli statystycznie w szeroko rozumianym filmie erotycznym wystąpi przynajmniej raz w życiu 1 na 200 Japonek. Można więc zgadywać, że depresje i alkoholizm nie znikną w najbliższej przyszłości z tej branży. Choć działania tokijskiej policji dają nadzieję, że kiedyś tak się w końcu stanie.

Dział zagraniczny: Kraj przymuszonej wiśni

separator

Każdy siedzący 8 godzin za biurkiem marzy o wygodnej pracy „na swoim”. Pracujesz kiedy i ile chcesz, wybierasz robotę która Ciebie interesuje a nie taką, jaką wybrał przełożony. Ale czy tak rzeczywiście jest? O wadach i zaletach pracy jako freelancer opowiada Aleksander Martyniak.

Całość do przeczytania tutaj.

A na koniec # 61

61 linkowskaz 61 linkowskaz

To wszystko w tym tygodniu. Dzięki że wpadliście zobaczyć 61 wydanie LnN.

Zostaw po sobie ślad!