56 linki na niedzielę rozpocząć czas! A w nich – Czemu Białoruś zalotnie zerka na Polskę, dlaczego śpieszmy się kochać banany. Dlaczego zawsze trzeba samemu otwierać podróżną lodówkę oraz czy frytki w rytmie disco polo smakują lepiej? Oczywiście to nie wszystko, poniżej znajdziecie jeszcze kilka ciekawych smaczków. Zapraszam!

Zdjęcia

Kreatywnie Zakręcona tworzy specjalne i wyjątkowe stroje dla dzieci. Rezultaty są świetne!

Strona autorki: Kreatywnie Zakręcona

Podróże

14% powierzchni miasta zajmują parki a prawie co drugi mieszkaniec miasta nie pochodzi z USA… Nowy Jork

Trzydzieści ciekawostek o Nowym Jorku

separator

Potęga lodołamaczy…

separator

Geociekawostki zebrały subiektywny ranking „7 najfajniejszych ogrodów świata„. Barwnie.

# 56 Wikipedia

Praca rozszerza się tak, aby wypełnić czas dostępny na jej ukończenie

Początkowo powstało jako próba żartobliwego wyszydzenia biurokracji. Miało na celu pokazanie, że pracownik, który ma wyznaczony termin wykonania danego zadania, zrobi je najpóźniej jak się da.

Prawo Parkinsona

Do posłuchania

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży – jak jeszcze nie widzieliście, oficjalna piosenka.

Do przeczytania

Podobno to są prawdziwi spadkobiercy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Mimo, że wszyscy ich widzą jako „Małą Rosję” to w rzeczywistości o wiele więcej wspólnego mają z Polską.

Dlaczego Białorusinom nie po drodze z Rosją

separator

Historia człowieka napadniętego i porzuconego pośrodku niczego w Australii. Przeżył 71 dni w miejscu, w którym co roku ginie bardzo dużo zaprawionych i doświadczonych ludzi.

71 dni bez jedzenia na australijskiej pustyni

Nauka

Na początku tego roku pisałem o problemie grzyba wyniszczającego uprawy bananów (linki na niedzielę # 42 ). Niestety w tym konflikcie póki co przegrywamy… W tym momencie jedynie Ameryka Południowa jeszcze broni się przed intruzem. Czy jest możliwe, że za kilkanaście lat nie będziemy mieli bananów?

To już koniec bananów jakie znamy..

separator

Od 1980 do 2014 liczba osób chorych na cukrzycę wzrosła czterokrotnie, głównie w krajach średnich i biednych. Wydłużanie się okresu życia oraz starzenie się społeczeństwa powoduje, że choroba ta dotyka znaczącego % naszej populacji.

W 35 lat liczba diabetyków wzrosła 4-krotnie

Do zobaczenia

Trudna historia, ciężki temat ale potrzebujemy filmów mówiących o tych wydarzeniach. Przypominam również, że o Wołyniu pisałem na Linkowskazie – Czerwone Noce.

Historia

Dwanaście, tuzin były symbolem doskonałości. Trzynasty już taki nie był, wręcz przeciwnie – przypisywało mu się wszystko co najgorsze, pech, nieszczęście.

Skąd wiara w pech w piątek trzynastego?

separator

Do posłuchania i poczytania – zamach zorganizowany przez Armię Krajową na Granza Kutscherę, dowódcę SS i policji dystryktu warszawskiego.

W reportażu z 1995 roku występują osoby, które brały udział lub były świadkami akcji z dnia 1 lutego 1944 roku.

Do posłuchania i przeczytania tutaj: Polskie Radio

# 56 Cytat

Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą

Paul Theroux

Na zakończenie

I to wszystko w 56 wydaniu linków na niedzielę, Dzięki, że wpadliście, mam nadzieję, że miło spędziliście czas i zapraszam do polecanych wpisów na dole i nowości po prawej stronie. Cześć! 56 56 56

Zostaw po sobie ślad!