SDC10437Linki na niedzielę – zbiór ciekawych rzeczy, którymi warto się podzielić, idealne do niedzielnego odpoczywania.


Wikipedia codzienna

Gotham City, miasto Batmana. Co je ukształtowało, skąd się wzięło i czemu jak raz tam człowiek-nietoperz dostał robotę.

Jeśli chodzi o klimat i atmosferę miasta, znany scenarzysta i wydawca Batmana Dennis O’Neil określił ją tak: „Gotham City to Manhattan poniżej Czternastej, jedenaście minut po północy w najzimniejszą noc listopada.”

Atmosfera Gotham nabrała cieplejszego charakteru w komiksach z lat 50. i początku 60., upodabniając się do ogólnej atmosfery opowieści o Batmanie z tamtego okresu. W początku lat 70. jednak zarówno miasto jak i historie nabrały bardziej szorstkiego charakteru. Dzisiejsze Gotham to mroczne i złowieszcze miejsce, przesycone zbrodnią, rozpaczą, korupcją i sięgającym korzeni rozkładem.

Przeczytaj cały wpis

Zdjęcia

Morskie życie nad i pod taflą morską. Zdjęcia wykonał australijski fotograf Matthew (Matty) Smith.

Cała galeria do zobaczenia tutaj

Do poczytania

Ta niesamowita historia zaczęła się w latach 70. XX wieku. Młody Kefas wyjechał wówczas do Niemiec na wymianę studencką i poznał tam swoją przyszłą żonę Gabrielle. Postanowił przenieść się do jej ojczystego kraju. O tym, że ma przejąć koronę, dowiedział się w roku 1987. Okazało się, że jego ojca i starszego brata pominięto w sukcesji, ponieważ według miejscowych przesądów ich leworęczność może świadczyć o skłonnościach do nieuczciwości i nieczystości.

Przeczytaj cały artykuł

Coś dla oka

Książki

Książka hołd oddana J.R.R Tolkienowi przez jednych z najlepszych pisarzy sf i fantasy. Zbiór opowiadań, inspirowanych twórczością mistrza i oddającą „świat” Śródziemia.

Coś dla ucha

Nauka

Kolejne badania, kolejne odmienne wyniki czyli kilka słów o działaniu kawy

Kofeina pomaga zwalczyć stres. Pozwala też zapobiegać depresji i utracie pamięci.

Przeczytaj więcej

Komiks

Źródła

 

Zostaw po sobie ślad!