3647433508_cf2bb89d3d_b

Linki na niedzielę – zbiór ciekawych rzeczy, którymi warto się podzielić, idealne do niedzielnego odpoczywania.


Podróże

Coś dla fanów serialu Gra o tron i całej Sagi Pieśni Lodu i Ognia. Interaktywna mapa świata wraz z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami oraz „drogami życia” bohaterów.
Przechwytywanie

Przejdź do mapy

Wikipedia codzienna

Sport narodowy w Turcji, zapasy… wielbłądów

„Zwierzęta są wystawiane przez wsie, miasteczka i osoby prywatne. Wielbłądy przeznaczone do zapasów nie pracują i są specjalnie przygotowywane do zawodów. Imprezy wspiera rząd turecki uważając je za element dziedzictwa kulturowego kraju.”

Przeczytaj więcej

Coś dla oka

Dziennikarka Katarzyna Marcysiak i znany publicysta Tomasz Raczek, przeprowadzają wywiad z Martyną Wojciechowską. „Kultowe rozmowy”

Nauka

O Ziemi, która wcale nie jest tak odkryta, jak nam się wydaje.

Tylko Europa została zadeptana. Na pozostałych kontynentach, szczególnie w Azji, wciąż jest mnóstwo miejsc, w których ludzie jeszcze się nie pojawili. Nie znamy dokładnie lodowca Siachen, który spływa z wysokości 5753 metrów na granicy Pakistanu i Indii. Również Antarktyda i Arktyka ciągle czekają na swoich odkrywców. Ziemia Baffina, największa wyspa Archipelagu Arktycznego, druga pod względem wielkości po Grenlandii wyspa Arktyki i piąta na świecie, znana jest zaledwie gdzieś tak w trzech procentach”.

Dowiedz się więcej

Ciekawostki

Budynek „pączek” znajdujący się w Rotterdamie. Okrągły blok „obejmujący” znajdujące się wewnątrz centrum handlowe. Co ciekawe – wszędzie zachowane jest „rozmieszczenie” okien – dlatego, niektórzy mają okno w podłodze, z widokiem na centrum.

Dowiedz się więcej

Coś dla ucha

Komiks

http://www.bullspress.pl/

Wiedza bezużyteczna

Ona tańczy dla mnie – wersja dla informatyków

Źródła

Zostaw po sobie ślad!