55 linki na niedzielę zacząć czas. Zapraszam do cotygodniowego przeglądu rzeczy odłożonych podczas zwiedzania najróżniejszych zakątków internetu.

Zdjęcia

Osoba kryjąca się pod pseudonimem Edgar Artis wypracowała bardzo ciekawy i oryginalny styl swoich prac. Warto zerknąć.

Autoreklama

Tak się wydarzyło w tym tygodniu, że miałem przyjemność popełnić wpis o historii gier na serwisie JaRock. Całkiem przyjemnie wyszło, zapraszam do przeczytania!

Na IV roku studiów żona Mirosława wyjechała za pracą do Belgii w związku z tym nagle okazało się, że ma on… dużo wolnego czasu. Szczęśliwie natura nie znosi próżniObywatel RP

Historia mlekiem płynąca

Mapa

Współczesne tereny Polski oraz nałożone na nie krainy historyczne wykrystalizowane w średniowieczu.

55 linkowskaz

Do przeczytania

Rozmowa z Janem Englertem, dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego w Warszawie

Naszemu środowisku udało się jubileusz 250-lecia Teatru Narodowego czy teatru publicznego wspaniale zniweczyć . Nic z tych obchodów nie wyszło. Pokłóciliśmy się o to, co jest ważniejsze. Jaki to ma sens? Kogo to obchodzi? Wysłaliśmy do dyrektorów teatrów zaproszenie na premierę Kordiana i galę jubileuszową 19 listopada. Pojawiło się pięciu. I dostaliśmy jeszcze listy gratulacyjne. Dwa. Od pana Seweryna i pana Orzechowskiego. Było tak, jak gdyby nic się nie odbyło. Tuż po tym jubileuszu byłem kilkakrotnie zapraszany do telewizji. Dziennikarze chcieli rozmawiać o aferze wokół Śmierci i dziewczyny z Wrocławia. Dwa dni po mojej premierze Kordiana. Ja tego nie oceniam. Dobry marketing jest ponad wszelkie estetyczne czy etyczne zasady. Jan Englert

Całość do przeczytania tutaj: Okręt flagowy

separator

Herbata herbacie nierówna. Zielona, czerwona, biała, czarna, żółta… każdą powinno się przygotowywać w inny sposób. Do tego dochodzi jeszcze woda, naczynie, ilość suszu, kształt liści…. czasem zwykłe zalanie wrzątkiem nie wystarczy

10 porad jak parzyć herbatę

Do posłuchania

Słoweński aktor i kabareciarz Klemen Slakonja podczas preselekcji do tegorocznej Eurowizji wystąpił z dość ciekawym utworem. Niestety nie zwyciężył… nic dziwnego biorąc pod uwagę poprawność polityczny, ale i tak szkoda.

Nauka

Wiecie o tym, że drzewa mają swój własny Internet? Zamiast kabli mają korzenie, zamiast pakietów danych… substancje chemiczne. Natura cały czas nas zaskakuje..

Podczas jednego z eksperymentów, mających na celu zbadanie przemieszczenia się izotopu węgla C13 z korony drzew do korzeni okazało się…. że okoliczne drzewa również w swoich korzeniach mają obiekt badań.

Oczywiście mają również swoją sieć bezprzewodową. Gdy jedno drzewo oskubywane jest przez żyrafę to inne, dzięki wydzielanemu przez ofiarę etylenowi, zaczynają przyśpieszoną produkcję garbnika – aby ich liście były gorzkie.

Drzewa mają własny internet

separator

Sztuczne wyspy nikogo już nie dziwią – Dubaj robi to… bo ma pieniądze, Chiny – ponieważ dzięki temu „dominują” w spornych zbiornikach wodnych. Robił to również lud Calusa z Florydy… kilkaset lat temu.

Za budulec służyły im muszle i drewno a na usypanej wyspie szybko osiedlali się mieszkańcy. Najsłynniejsza sztuczna wyspa, Mound Key liczyła sobie 51 hektarów i populację około tysiąca ludzi.

Sztuczna wyspa ludu Calusa

Historia

Historia Bez Cenzury nie pierwszy raz gości na Linkowskazie ale jak zawsze, warto podzielić się ich robotą.

Więcej HBC znajdziecie w „Polska tuba godna polecenia (Nie ma bata na Polaka)„, „Linki na 11 listopada (Polacy – zajebisty naród)” oraz „Wrześniowe oglądanie (Wikingowie)

separator

Zajęcza Stopa, Sinozęby, Bez Kości, Włochate Gacie, Bezradny, Miękki Miecz, Cudaczny, Świniopas, Bezsilny czy … Kupa. W jaki sposób historyczne (lub legendarne) postacie zapracowały sobie na bardzo ciekawe przydomki.

10 najgorszych przydomków średniowiecznych władców.

55 cytat

-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę – Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.Alan Alexander Milne – Kubuś Puchatek

Do obejrzenia

 

i to już koniec 55 linków na niedzielę, zapraszam jak zawsze do polubienia, komentowania i powrotu na Linkowskaz. Trzymajcie się, cześć!

Zostaw po sobie ślad!