W dzisiejszych 39 linkach na niedzielę przeczytamy o królach, zatańczymy na torcie, przejdziemy psychoanalizę dresa i zastanowimy się jak przeżyć dobrze. Jak zawsze, to nie wszystko. Zapraszam!


 Zdjęcia

Ania i Krzych z wAzji.pl wybrali ze swojej kolekcji 25 najlepszych zdjęć wykonanych w 2015 roku. Wyglądają świetnie

Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

Do poczytania

Autor bloga Halo Ziemia postanowił, że zostanie dobrym blogerem, czyli jak to autor sam napisał:

Oznacza to, że staram się tworzyć treści o długim terminie ważności.

Poniższy wpis jest dobrym przykładem, że trzyma się tej zasady. Pozostawił dla swojej córeczki pięć sugestii na trudne ale dobre życie.Zapraszam: Ile kosztuje frajer?

*

Japońska telewizja, szczególnie programy reality show potrafią zaskakiwać pomimo już dość wysoko postawionej poprzeczki. W jednym z nich wystąpił Nasubi, młody komik, któremu los sprzyjał i wygrał w konkursie właśnie uczestnictwo w programie.

To co później go spotkało, jest przykładem jak niedaleko ludzie odeszli od czasów gdy oglądano cierpienie ludzi na arenach.

Nasubi został rozebrany do naga i zostawiony w pustym pokoju. Wypuszczony miał zostać dopiero jak osiągnie określoną pulę nagród wygranych w konkursach z kolorowych gazet. Taką samą drogą miał zdobywać dla siebie pożywienie, papier toaletowy, wszystko.

Oglądały go miliony. Całą historię programu oraz dalsze losy komika możecie poznać tutaj.

Do zobaczenia

Oraz wersja jak to wszystko kręcono, prawie jak taniec.

Historia

Trochę o słynnych Trzech Królach, ilu ich było, czy rzeczywiście byli monarchami i dlaczego zaufali gwieździe.

O jednym z najstarszych i najpopularniejszych świąt przeczytacie w artykule „Kim byli nowotestamentowi Trzej Królowie

*

W niemieckim wojsku w latach 1939-1944  znalazło się od 250 do 300 tysięcy ludzi o polskiej identyfikacji narodowej. […] Walczyli i ginęli za Rzeszę i jej Fuhrera od Afryki po Norwegię, od Atlantyku po Rosję.

Wikipedia

Jest słodki, słony, kwaśny, gorzki i…. umami. Znacie taki smak?

Podróże

Bieszczady są magiczne zawsze, zimą również. Jeśli ktoś szuka wyciszenia, ucieczki od masy turystów i świata reklam to tutaj może znaleźć chwilę wytchnienia. Zapraszam w Bieszczady zimą. Bieszczady zimą: Tarnica, Smerek, Mała Rawka, gwiazdy i widok na Tatry.

Do posłuchania

Nauka

Dziennikarz naukowy Tomasz Rożek postanowił poeksperymentować ze swoim ciałem. Wybrał się na saunę, następnie rozpalony wskoczył do basenu aby za kilka chwil odwiedzić miejsce w którym ludzki organizm wytrzymuje zaledwie kilka minut. Wrażenia?

Polecam każdemu. Przed wskoczeniem do przerębla, czytałem, że w czasie morsowania mięśnie pracują intensywniej niż na siłowni. Nie wierzyłem, ale uwierzyłem. Kolejnego dnia, po moim eksperymencie, bylem tak obolały, że nie potrafiłem wstać z łóżka. Co polecam każdemu.

Całość do przeczytania tutaj: Mróz i ekstremalne doświadczenie.

A na koniec

Zostaw po sobie ślad!