16588533359_ad6f39357e_k

Linki na niedzielę – zbiór ciekawych rzeczy, którymi warto się podzielić, idealne do niedzielnego odpoczywania.


Podróże

Mount Washington (Góra Waszyngtona) – najwyższy szczyt Gór Białych, pasma w Ameryce Północnej. Nazywana przez Indian „Domem Wielkiego Ducha”. Dzisiejsi mieszkańcy, wolą ją nazywać „Domem Najgorszej Pogody na Świecie”. Do rekordów ustanowionych przez ten szczyt należą – największa odnotowana przez człowieka moc wiatru na naszej planecie (372 km/h), największa średnia prędkość wiatru na dobę (23 m/s), największa średnia wieloletnia prędkość wiatru (od 1934 do 1983) 12,5 m/s.

Mount Washington chained building.jpg

Zobacz całość

Wikipedia codzienna

Francja w okresie po rewolucji. Pojawiła się tam nietypowa forma spotkania – bal, na który miały prawo wstępu tylko osoby z nietypową wejściówką. Wpuszczano tylko te osoby, których krewny został zabite przez rewolucjonistów.

Przeczytaj całość

Galeria

Wzbudzają strach i podziw, a spektakl odmalowany na niebie z ich udziałem zapewnia mocne wrażenia. Sezon na burze z błyskawicami w pełni. Tylko podziwiać, oczywiście w bezpiecznym miejscu.

990px.pl

Zobacz całą galerię

Coś dla oka

While we were busy fighting at Le Tour de France, Abbombazza 100% Brumotti joined our training camp in Livigno and took his stunning tricks one level further ahead. Don’t miss this spectacular video with Vittorio as he rides in places you would never expect to see a bike. Europe’s best mountains and sports infrastructure are waiting for you in Livigno! Thanks as well to Eye Productions (www.eyerecproductions.com) for their awesome shooting and production work.

Posted by Tinkoff Saxo on 28 lipca 2015

Do poczytania

Artykuł Mateusza Baczyńskiego o problemie gangów motocyklowych w naszym kraju. Opowieść funkcjonariusza CBŚ o wydarzeniach z 2012 i 2013 roku.

Po tym zdarzeniu, z Mannheim do Polski przyleciał rezydent niemieckiego klubu na nasz kraj. Prawdopodobnie wydał wtedy polecenia dotyczące zemszczenia się na członkach polskich klubów.

Pierwszym celem niemieckiego gangu stała się siedziba Boruty MC (klubu zrzeszonego w ramach polskiej organizacji) w Pruszkowie. Znajdowała się ona w starej wieży ciśnień, naprzeciwko dworca PKP. Rzucono w nią butelkami z płynem zapalającym. Przypadkowa osoba wezwała strażaków.

Przeczytaj całość

Coś dla ucha

Film

Chińska produkcja debiutującego reżycera Ramana Hui, osoby znanej z animacji do Shreka. Kilkanaście dni po premierze plasuje się na samym szczycie oglądanych w Chinach filmów.

Fantastyka, potwory, konflikt i azjatyckie kino…. polecamy odważnym.

Szybka historia

Telefontornet – wieża telefoniczna w Sztokholmie

Po wynalezieniu telefonu w latach 70-tych XIX wieku telefonu, nowy wynalazek bardzo szybko zaczął zyskiwać popularność na całym świecie. Początkowo łączność telefoniczna możliwa była tylko dzięki specjalnym centralom, do których podłączano abonentów. Rosnąca ilość użytkowników telefonów sprawiła, że w 1887 roku władze stolicy Szwecji, Sztokholmu, zdecydowały się na budowę specjalnej wieży telefonicznej, dzięki której możliwe byłoby podłączenie aż kilku tysięcy aparatów do sieci.

Przeczytaj całość

Komiks

bullspress.pl

Źródła

Zostaw po sobie ślad!