W tym tygodniu skupimy się na grach mobilnych, dostępnych na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Zapraszam do testowania.

 


Ingress

 

Jedna z najciekawszych gier z tego rankingu. Gra MMO z elementami rozszerzonej rzeczywistości. Fabuła gry cały czas się rozwija, zależnie od poczynań graczy. Wszystko zaczyna się od odkrycia w CERN dziwnej materii, która związana jest z rasą obcych. Rozpoczyna się spór pomiędzy zwolennikami obcych (Oświeceni) i jej przeciwnikami (Ruch oporu)  Wykorzystuje podkładowe mapy Google 

Gra polega na przejmowaniu terenu przez jedną z frakcji, aby tego dokonać należy fizycznie pojawić się w miejscu, gdzie znajduje się portal (są to ciekawe miejsca, trudno dostępne, muzea, pomniki, etc). Gdy gracz odnajdzie portal musi zniszczyć urządzenia przeciwnika a następnie przejąć go.

Społeczność zebrana wokół tej gry jest bardzo duża i dobrze zgrana. Organizowane są zloty, na których obie frakcje na zmianę piją wspólnie piwo i walczą o portale.

iTunes Google play


Agar.io

agar linkowskaz

Znana gra w wirusy, błyskawicznie podbijająca przeglądarki całego świata pojawiła się również na urządzeniach mobilnych. Wcześniej próby gry na urządzeniach dotykowych powodowały jedynie szybkie zjedzenie przez sąsiada, teraz jest to ułatwione.

Grać można, jednak nie jest to taka wygoda, jaką mamy przesuwając naszą „kropkę” kursorem myszki. Tutaj wymaga to o wiele więcej uwagi i jest mniej precyzyjna – a co za tym idzie, częściej kończymy jako część składowa kogoś większego. Ale warto spróbować!

iTunes Google play


Pou

 

Pamiętacie jeszcze elektroniczną zabawkę tamagotchi? Można powiedzieć, że Pou jest wnuczkiem tamtego urządzenia. Karmimy, myjemy, bawimy się z nim, kładziemy spać. Mało tego, możemy go leczyć w laboratorium i uczyć, mówiąc do wbudowanego mikrofonu.

Gra jest bardzo rozbudowana oferuje liczne minigry, pozwalające na bawienie się wspólnie z Pou.

Siłą tej gry jest również możliwość dostosowania jej do naszych oczekiwań – nic nie stoi na przeszkodzie aby Pou dorobił się wąsów lub założył jakiś dziwny strój. Jest to również świetne źródło zarobków dla producenta, gdyż właśnie w takich momentach pojawiają się mikropłatności, za kapelusz, za kolorową piłkę i za nową tapetę w pokoju. Kto tego nie uwielbia? no kto?

iTunes Google play


Clash of clans

 

Ludzie, którzy zmarnowali zbyt wielką część swojego życia na gry takie jak RedDragon, Ogame czy Ikariam zdecydowanie nie powinni jej instalować. Dostępny na Twojej komórce, w każdym momencie i rządzący się najlepszymi zasadami z gier tego typu – masakra.

Zasada prosta, rozbudowujesz swoją wioskę, pogłębiasz kopalnie przy jednoczesnym rozwoju obrony dobytku i wojska, służącego do rabowania innych. Możliwość dołączenia do klanu poszerza możliwości rozrywki poprzez system wojen jak i zwykłe uspołecznianie się ze znajomymi.

Wszystko to w przyjemnej, ugłaskanej bajkowej grafice i dobrze dobranych animacjach oraz dźwiękach. Zbieranie złota to sama przyjemność.

Gra jest darmowa, dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Oczywiście, jak to zwykle bywa w grach tego typu, istnieje możliwość przyśpieszenia swojego rozwoju poprzez zakup klejnotów, które potrzebne są do np. zakupu dodatkowego budowniczego lub błyskawicznego zakończenia budowy.

Istnieje możliwość zdobywania klejnotów bez inwestowania pieniędzy, lecz jest to proces powolny i mało zyskowny.

Ciekawym rozwiązaniem jest tryb gry pojedynczej, w którym przechodzimy kampanię przeciwko Goblinom. Pomaga to w zrozumieniu zasad gry oraz szybkim rozwoju w początkowych poziomach.

iTunes Google play


Hearthstone

 

Karcianka od Blizzarda. Osadzona w świecie Warcrafta, darmowa gra z mikropłatnościami. Skomponuj własną talię i walcz swoim bohaterem w trybie nauki, rankingowym lub zmierz się na arenie. Dostępny również tryb kampanii, w którym do zdobycia są dodatkowe rzadkie karty.

Plusem jest brak reklam, widać możliwość dokupienia pakietu kart lub skrzydła kampanii całkowicie wystarcza twórcom.

W Hearthstona o wiele wygodniej gra się na dużym monitorze, jednak mniejszy ekran nie zaprzepaszcza rozgrywki, szczególnie, że dzięki temu można łupnąć jeden pojedynek w każdym miejscu.

Uwaga, instalator jest bardzo duży, dlatego warto przed rozpoczęciem pobierania upewnić się czy jest dostępna ilość miejsca i ewentualnie wskazać zewnętrzną kartę.

iTunes Google Play


Zuma Legend – Marble Legend

 

Jedna z popularniejszych gier ogółem, spotykana od komputerów stacjonarnych po telefony komórkowe. Zbijanie poruszających się różnokolorowych kulek, ulepszenia w postaci laserowego celownika, ognistych strzał czy wybuchów wybranych kul.

Dostępny tryb przygody oraz wyzwanie, poszczególnych poziomów. Przyjemna zabawa, jednak jak się grało w wersję PCtową, to celowanie palcem może być trochę utrudnione – ale wszystko do przyzwyczajenia.

Minusem są reklamy, dość widoczne, czasami wkurzające (szczególnie przy wychodzeniu). Oczywiście można zakupić wersję bez reklam, ale nie im poświęcam ten wpis.

iTunes Google play


Order & Chaos 2

 

MMORPG na urządzenia mobilne od Gameloft, weterana gier. Zachowuje wszystkie standardy prawdziwej gry z tego gatunku, dostępne jest pięć ras (Orki, Mendel, Ludzie, Elfy i Kratan), dodatkowo dostępne jest pięć klas bohaterów (krwawy rycerz, mnich, łowca, mag i wojownik). Zdobywanie poziomów, robienie zadań, odkrywanie nowych lokacji i ulepszanie swojego ekwipunku – jest wszystko co potrzebne do dobrej rozgrywki.

W tym momencie O&C2 określany jest największym mmorpg mobilnym.

Duży plik instalacyjny, warto zadbać o dostępne wolne miejsce. Oczywiście dostępne mikropłatności. Co ciekawe i trochę komplikujące – serwery są oddzielne dla różnych systemów operacyjnych.

iTunes Google play


Nibblers

 

Kolejna lekka gierka w której dopasowujemy obiekty (w tym wypadku owoce) i staramy się pokonać przeciwnika (jaszczurki). Barwna, przyjemna i relaksująca.

iTunes Google play


1010!

 

Jest to prosta a zarazem wciągająca odmiana Tetrisa. Do dyspozycji mamy planszę o wymiarach 10 na 10 na którą palcem przesuwamy dostępne u dołu klocki. Po zapełnieniu poziomo lub w pionie całej linii zdobywamy punkty… tyle. Prosty i miły zapychacz czasu.

1010!

Gra jest darmowa, po zakończeniu poziomu wyświetla reklamę, szczęśliwie nie jest agresywna. Dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

iTunes Google Play


Peggle Blast

 

Paggle Blast od Electronic Arts jest grą już kultową znaną z komputerów z systemem Windows. Dostajemy planszę wypełnioną kulkami, które należy zbić, celując odpowiednio z dostępnego działa. Wystrzelony pocisk odbija się od kulek, zdobywając dla nas kolejne punkty. Zadanie polega na oczyszczeniu planszy przy jak najlepszym wyniku.

Wraz z kolejnymi planszami otrzymujemy różne typy kulek, odmiennie działające na nasz pocisk oraz różne wspomagacze, poprawiające np celowanie.

iTunes Google Play


Fallout Shelter

 

Fani gier Fallout jak i strategii ekonomicznych powinni zainteresować się Fallout Shelter. Utrzymana w klimacie wcześniejszych gier z serii, pozwala nam wcielić się w osobę zarządzającą schronem. Naszym głównym zadaniem jest zrobić wszystko, aby warunki w nim panujące były na jak najwyższym poziomie. W tym celu należy zadbać o zapasy surowców, energii, dobór właściwych osób i wykorzystanie ich umiejętności. Prawidłowe rozdysponowanie dostępnych ludzi i skierowanie do obowiązków, w których czują się dobrze gwarantuje lepsze wyniki.

Klimat rodem z Fallouta, ładne, postapokaliptyczne grafiki oraz zarabianie kapsli sprawiają, że gra szybko wciąga i zabiera sporo czasu z naszego życia.

Wydawcą gry jest studio Bethsoft, odpowiedzialne za dwie ostatnie części Fallouta jak i serię The Elder Scrolls, więc rekomendacje mają bardzo dobre.

iTunes Google Play


Kingdom Rush

 

Ta gra jest chyba dostępna na wszystkie możliwe platformy i rozwiązania. W czerwcowym wpisie Jak zmarnować czas znalazła się wersja przeglądarkowa, teraz mobilna. Jeden z najsłynniejszych przedstawicieli gatunku tower defense.

Ponad 50 różnych przeciwników, 9 bohaterów, kilkanaście typów wież i 18 specjalnych umiejętności,  +60 osiągnięć do zdobycia, różne mapy oraz dodatkowe tryby przedłużające zabawę – bardzo rozbudowana oferta zapewniająca zabawę na długi czas.

iTunes Google Play


Ps.

zdaję sobie sprawę, że w każdej grze znajdą się specjaliści więksi niż moja wiedza. Starałem się rzetelnie przetestować każdą z wymienionych aplikacji, jednak jestem pewien, że można opisać je jeszcze lepiej. W każdym razie, będę wdzięczny za uwagi i komentarze!

Jeśli podobał się Wam ten wybór, zawsze możecie podzielić się ze znajomymi udostępniając wpis i dając lubię to dla linkowskaz.pl

Zostaw po sobie ślad!