Jak zmarnować czas, część 4. Kolejne wydanie zbióru gier mobilnych i pod przeglądarkę. Bez zbędnych opisów – zapraszam do grania. 


Gry mobilne

Zaczynamy od niejokrutniejszych z pożeraczy czasu, klikaczy – tym razem dwie propozycje, średniowieczno-fantastyczna i biznesowa.:

Grow Castle

Gra skupiająca się na odpieraniu kolejnych fal chcących zniszczyć nasz zamek najróżniejszych potworów. Za każdego pokonanego przeciwnika otrzymujemy złoto, które możemy zainwestować w rozwój zamku, dodatkowe miejsca, łuczników lub specjalnych bohaterów. Oprócz złota otrzymujemy również specjalne punkty za zdobyte poziomy doświadczenia – które mogą być wykorzystane do np. zwiększenia zdobywanego złota lub szybkości wystrzeliwanych strzał.

zmarnować

Co kilka poziomów czeka nas pojedynek ze specjalnym bossem. Gdy czujemy się odpowiednio silni możemy spróbować podboju sąsiednich zamków a w razie dziury w skarbcu – możemy spróbować trybu rozgrywki „jak długo uda się wytrzymać”. Sympatyczna i wciągająca gra, dodatkowo bardzo rozbudowana dzięki czemu nie nudzi się po marnych 70 poziomach….

Android | Apple | 


Egg, Inc

Darmowa gra w której… hodujemy kurczaki. Mamy taki duży czerwony przycisk służący do generowania kurczaków. A co oprócz tego? Oczywiście rozbudowujemy kurniki, rozwijamy ulepszenia typu „wygodne gniazdo +10% do szybkości składania” czy „naturalne suplementy” podnoszące cenę jajek.

zmarnować

Musimy również dbać o stronę biznesową naszego przedsięwzięcia – dbać o sprawną linię odbioru i sprzedaży jajek.

Android | Apple |Brain it On!

Jest to gra bazująca na zagadkach logicznych oraz podstawowych prawach fizyki. Opuszczanie, podnoszenie, zsuwanie przedmiotów w jak najkrótszym czasie przy użyciu jak najmniejszej ilości obiektów. Jakie to są obiekty zależy tylko od nas – my je rysujemy. Czasami odpowiednio zrobiony „głaz” z wyprofilowanym rowkiem na wystającą ściankę zapewnia wystrzelenie obiektu w środku i rozwiązanie zagadki – to jest najlepsze, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

zmarnować

Minusem, szczęśliwie nie zbyt przeszkadzającym są reklamy wyświetlające się co kilka poziomów. A poziomów jest bardzo dużo. Fajna zabawa.

Android | Apple |

Gry przeglądarkowe


Collapse

„Zarażasz się ospą. Jesteś tzw. pacjentem zero. Z twojego powodu wybuchnie globalna epidemia. Na podstawie prawdziwych danych odkryj, ile zajmie upadek świata”

zmarnować

Ciekawy pomysł na grę – wskazujesz miejsce, w którym aktualnie się znajdujesz i odpowiadasz na pytania. Zależnie gęstości zaludnienia oraz Twoich wyborów epidemia rozszerza się szybciej lub wolniej. Realizmu dodaje wykorzystanie prawdziwych map oraz danych lokalnych – np. musimy wybrać do którego lokalnego szpitala się wybierzemy.

Dodatkowo nastrój podbijają wyświetlające się co pewien czas informacje (prawdziwe, opisane źródłami) o ilości łóżek w szpitalach lub ile czasu zajmie wyprodukowanie szczepionek w czasie epidemii.

Zagrać można tutaj: Collapse


Siege Hero

Prosta gra przeglądarkowa oparta o zasady bardzo podobne do Angry birds. Mamy wrogą konstrukcję oraz ograniczoną liczbę amunicji – kamieni. Pozostaje nam dobrze wycelować aby w jak najoszczędniejszy sposób jak najwięcej zniszczyć… i tyle. Prosta ale i wciągająca.


Quantum of light

Kolejna szybka gra w której musimy doprowadzić dwa strumienie światła (chyba tak…) do włącznika. Proste logiczne zagadki.


Zapraszam również do wcześniejszych serii:

Zostaw po sobie ślad!