Sektor Koprulu, rubieże konfederacji Terran, planeta Mar Sara

Jim patrzył ze smutkiem na umierającą planetę, jego dom. Mar Sarę opuszczały ostatnie statki z cywilami, oddając ją w ręce tych cholernych robali. Zaskoczyli ich, to prawda, ale mogli walczyć, mogli przynajmniej spróbować. Gdyby tylko rząd, zamiast podkulić ogon i zarządzić ewakuację, dosłał wojska.
Ze wściekłością patrzył na powoli gasnące ostatnie światła osad… nie wszystkich udało się zabrać.. Los tych, którzy tam zostali był przesądzony. Uciekające wojsko skazało setki na okrutną śmierć..

Starcraft I : Pierwsza inwazja

Jim Raynor był konfederackim szeryfem na planecie Mar Sara. Na jego nieszczęście, na czas kadencji przypadła pierwsza inwazja Zergów – obcej, bardzo agresywnej rasy „robali”, roju przypominającego organizacją np. mrówki. Rząd Terran nie miał odwagi walczyć z najeźdźcą. Bazy wojskowe zostały ewakuowane, pozostawiając cywili na pewną śmierć. Szeryf jednak nie zostawił ludzi, o których bezpieczeństwo miał dbać. Wraz z Arctutusem Mengskiem i jego grupą buntowników, Synami Korhalu, rozpoczęli nierówną walkę z Zergami. Musieli utrzymać pozycje jak najdłużej, każda minuta to był kolejny statek z cywilami bezpiecznie opuszczający planetę. Walczyli dzielnie, uratowali wielu jednak nie wszystkich. Sama planeta również została stracona, Synowie musieli się wycofać.

Starcraft
Starcraft

Pułkownik Edmind Duke, dowódca floty konfederacji bezpiecznie orbitującej nad niszczoną planetą poczuł się osobiście dotknięty aktem niesubordynacji miejscowych, którzy pomagali Synom Korhali. Pod zarzutem zniszczenia mienia wojskowego aresztowano obrońców, wśród nich również Jima. Niewola nie trwała jednak długo, Mengsk, rozpoczynający właśnie swoją cichą kampanię przeciwko rządowi szybką akcją odbija uwięzionych. Szeregi Synów zostają wzmocnione nową krwią, wśród nich pojawił się również szeryf z Mar Sara oraz była członkini elitarnego oddziału duchów, Sara Kerrigan.

W międzyczasie pojawia się kolejna rasa – zaawansowani technicznie Protosi, którzy od niepamiętnych czasów walczą z Zergami, podążając śladem roju. Ich potężna flota zajmuje pozycje na orbicie podbitej planety a następnie używa potężnej broni, niszczącej wszystko co żywe na Mar Sara.

Upadek konfederacji

Arcturus Mengsk, po wydarzeniach na Mar Sara otwarcie atakuje władze konfederacji sektora Koprulu. Zarzuca im bierność w walce z inwazją Zergów, jednocześnie po cichu sam naprowadza rój robali na kolejne planety Terran. Niezadowolenie społeczeństwa, upadające kolejne planety oraz partyzanckie działania Synów doprowadzają do próby zdobycia planety stolicy konfederacji, Tarsonis. Mengsk decyduje się na szalony ruch i specjalnym nadajnikiem sprowadza rój na planetę. Z chwilą, gdy na powierzchni trwają walki ludzi z robalami, włączają się Protosi, zaniepokojeni ogromnymi siłami Zergów.

Przywódca Synów Korhalu jednak nie zamierzał oddać zwycięstwa obcej rasie. Wydaje rozkaz zaangażowania się w walkę swoim oddziałom, oddając dowództwo Sarze. Walki doprowadzają do ogromnych zniszczeń na całej planecie. Synowie zamiast bronić ludzi skupiają się na plądrowaniu. Kerrigan podważa rozkazy Arcturusa, uznając je za szalone, do doprowadza do rozkazu o porzuceniu Tarsonis, ludzi będących na planecie i odwrocie reszty floty. Przywódca rebeliantów dokonał tym samym swojej prywatnej zemsty, pamiętając, że Sara, będąc jeszcze Duchem, zabiła jego ojca.

Starcraft
Starcraft

Jim oraz ludzie, którzy dołączyli do rebeliantów po wydarzeniach na Mar Sara podnosi bunt, nie chce pozostawić planety Zergom. Jednocześnie walczy o Kerrigan, która znalazła miejsce w jego sercu. Po sprawnej akcji udaje im się przejąć „Hyperion” okręt flagowy rebeliantów, jednak jest już za późno – Tarsonis upada, obrońcy giną. Jim wydaje rozkaz opuszczenia orbity, odlatują jako ostatni ludzki statek, pozostawiając martwą planetę. Na sumieniu Mengska znalazło się około 2 miliardów niewinnych ludzi.

Planeta została później opuszczona przez robale i Protosów. Ocalali uciekinierzy rozproszyli się po pozostałych terrańskich koloniach. Konfederacja upadła, na jej miejscu wyrosło Dominium Terran z imperatorem Arcturusem Mengskiem.


Przeczytaj również: Historia studia Blizzard, jednego z najbardziej cenionych w branży twórców gier


Królowa Ostrzy

Przypuszczalnie, powodem dla którego Zergi opuściły Tarsonis była właśnie Kerrigan. Obdarzona umiejętnościami psionicznymi stała się obiektem badań Nadświadomości – umysłu kontrolującego rój. Kobieta została przetransportowana na Char, wulkaniczną planetę opanowaną na samym początku inwazji. Stała się wylęgarnią i bazą wypadową w dalszej części kampanii. Po przybyciu na planetę, Sara rozpoczęła swoją przymusową asymilację z rojem. Została pierwszą istotą, która należała do robali a jednocześnie zachowała swoją świadomość.

Nieświadomie Kerrigan udało się przyzwać do siebie Jima Raynora. Szeryf, przewodzący Rekieterom Raynora walczył z Zergami i Arcturusem Mengskiem. Jim był przekonany do tej pory, że Sara zginęła na Tarsonis. Potężny komunikat podświadomości dał mu nadzieję i skierował go i jego ludzi na Char.

Starcraft
Starcraft

 

Potężne skupisko Zergów nie mogło pozostać obojętne Protosom. Również oni wyruszyli, aby oczyścić planetę i może, pokonać Nadświadomość. Na czele dwóch protoskich flot staneli Tassadar, egzekutor oraz Zeratul, prałat sekty mrocznych templariuszy. W normalnych warunkach, byli to wrogowie, jednak tutaj zjednoczyli się przeciwko wspólnemu wrogowi.

Niestety i jedni i drudzy spóźnili się. Proces przemiany Sary w Królową Ostrzy został ukończony. Korzystając z roju oraz swoich umiejętności Kerrigan odpiera atakujące siły Protosów i Terran. Okupiona licznymi istnieniami misja zakończyła się zwycięstwem, które jednocześnie było początkiem klęski. Zeratulowi udało się zamordować cerbrata Zasza, „prawą rękę” Nadświadomości. Cena jednak była ogromna. Chwilowy kontakt umysłów Protosa i Zerga wyjawił położenie Aiur – ojczystej planety tajemniczej rasy. Była to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic. W chwili jej poznania, Nadświadomość momentalnie skierowała tam swoje główne siły, zdobywając ją i lokując tam samą siebie.

Aiur

Planeta matka Protosów stała się polem ogromnej bitwy z Zergami. Brak wiadomości od flotu skierowanej na Char wymusił ustanowienie nowego egzekutora, Artanisa. Ten, wspólnie z pretorem Feniksem kierował obroną planety. Niestety, fale Zergów, zalewające nieliczne wojska protoskie zmuszały te drugie do systematycznego oddawania pola. W bohaterskiej walce ginie Feniks, siły obrońców wykruszały się.

Konklawe, cywilna władza Protosów zdecydowała się na szalony krok, wysyłając na Char część swoich wojsk na czele z Artanisem. Miało to na celu odciągnięcie Zergów od Aiur oraz szansę pokonania Nadświadomości i cerbratów. Pierwszą decyzją Artanisa było aresztowanie Tassadara. Oskarżono go o herezję i sojusz z Zeratulem. Udało mu się jednak przekonać nowego egzekutora do zaufania mrocznemu templariuszowi i wspólnej walki o odzyskanie Aiur. Połączone floty skierowały się na Aiur, aby wspólnie pokonać Zergów.

Starcraft
Starcraft

Pomimo jednak śmiertelnego zagrożenia dla całej rasy, Protosi z Aiur nie byli gotowi na sojusz z Zaratulem. Wśród obrońców doszło do rozłamu i oprócz zergowskiego zagrożenia, nad ich głowami zawisło ryzyko wojny domowej. W tej sytuacji Tassadar zdecydował się na szalony krok – spróbował obalić konklawe, aby można było skupić się na walce z najeźdźcą. Próba rewolty nie udała się, dawny egzekutor został wtrącony do więzienia, gdzie czekał na proces.

W tym czasie na Aiur trafia również Jim ze swoimi ludźmi. Na Char poznał Tassadara jako prawego Protosa (sprzeciwiał się spaleniu Mar Sara, ze względu na ludzi, którzy jeszcze tam byli). Wspólnie z Feniksem, który został przywrócony do życia jako Dragon, kroczący robot wojenny.

Uwolniony Tassadar decyduje się na najwyższe poświęcenie. Odzyskując swój okręt flagowy kieruje go w stronę statku-matki na którym znajduje się Nadświadomość. Taranuje go, poświęcając swoje życie, w imię ocalenia rasy. Zabicie „przywódcy” spowodowało, że rój zergowski poszedł w rozsypkę.


Przeczytaj również „Raport z oblężonego miasta” opowieść o niecodziennej i bardzo dobrej grze – This War of Mine


Starcraft I : Brood War

Nie doprowadziło to jednak do odbicia planety. Kampania rozwijała się pomyślnie, a w nieznanym miejscu już pojawiła się, stworzona z kilku połączonych cerbraci, jeszcze dojrzewająca ale już stanowiąca zagrożenie nowa Nadświadomość. Protosi musieli podjąć ciężką decyzję opuszczenia swojej ojczyzny. Flota z uciekinierami skierowała się na Shakuras, planetę, która od momentu wygnania z Aiur, była domem mrocznych templariuszy. Wspólna walka zbudowała słabą nić porozumienia, którą należało wykorzystać w trudnych czasach.

Trudny sojusz

Niestety, zaraz za Protosami na planecie pojawili się i Zergowie. Znowu doszło do walk, znowu rój zyskiwał przewagę. Ważyły się losy całego gatunku. Niespodziewanie do przywódczyni templarów, matriarchini Raszegal przybył gość, Królowa Ostrzy. Po śmierci Nadświadomości została ona uwolniona i zaproponowała Protosom sojusz. Ona pomoże im pokonać atakujący rój, a starożytna rasa wspólnie z nią nie dopuści do ukształtowania się nowego przywódcy roju. Kerrigan chciała pozostać wolna. Przyparci do muru, przyjęli niebezpieczny sojusz.

Główna taktyka zakładała, że użyty zostanie artefakt pradawnych, energia świątyni xel’naga. Aby tego dokonać, należało zdobyć dwa kryształy khaydarin. Jeden z nich był w rękach Dominium, drugi przy nowej Nadświadomości na Char. Królowa ostrzy, Zeratul, Feniks oraz Artanis wraz ze swoimi wojskami wyruszyli aby zdobyć cenne przedmioty. W międzyczasie na Shakuras dochodzi do buntu niezadowolonych ze współpracy z Zergami. Przewodził jej sedzia Aldaris. Nie zagrażało to zbytnio połączonym wojskom, rebelia szybko została opanowana a sam sędzia trafił do niewoli. Podczas przesłuchania, zarzucił matriarchini współpracę z wrogiem. Nim ktokolwiek miał czas na reakcje, Kerrigan przebiła go jednym ze swoich ostrzy.

Starcraft
Starcraft

Mimo umowy, Sara po tym czynie została przepędzona z planety. Protosi, którzy mieli już w posiadaniu oba kryształy, aktywowali je. Gigantyczna eksplozja doszczętnie zniszczyła planetę, zmieniając ją w jałową pustynię pokrytą gruzowiskami.

Bratobójcza walka

Zawirowania w sektorze Koprulu dotarły na Ziemię. Niebezpieczeństwo związane z inwazją Zergów doprowadziło do pierwszego w historii zjednoczenia ludzkich planet. W wyniku tego powstał Dyrektoriat Zjednoczonej Ziemi (DZZ). Gdy pojawiły się informacje o słabnących koloniach w Koprulu, zdecydowano o przeprowadzeniu interwencji zbrojnej – mającej na celu odparcie inwazji wroga oraz podbicie kolonii Dominium. Dowódcami zostali admirał Gerard DuGalle i wiceadmirał Aleksiej Stiukow. Zaraz po przekroczeniu granic układu, połączyli się z niedobitkami floty Konfederacji pod dowództwem Samira Durana.

Do pierwszego starcia z siłami Dominium doszło w stoczniach dylariańskich, gdzie przygwoździły flotę generała Edmunda Duke’a. Flota DZZ odnosiła zwycięstwo po zwycięstwie, przejmując urządzenia zakłócające komunikację pomiędzy rojem – wykorzystywane przez Menska. Zwieńczeniem szybkiej kampanii miało się stać zdobycie stolicy Dominium, Korhalu. W momencie krytycznym do walki włączył się Hyperion z Rekietarami Raynora. Ku zaskoczeniu wszystkich, uratował oblężonego Menska. Jim został przekonany przez Królową Ostrzy, że większym zagrożeniem jest DZZ i aby odeprzeć ten atak będzie potrzebny Arctutus i jego wojska.

Starcraft
Starcraft

Pomimo elementu zaskoczenia, nie udało się Hyperionowi uciec przed flotą DZZ. Został schwytany niedaleko dawnej planety-matki Protosów, Aiuru. Szczęście w nieszczęściu, znaleźli się w miejscu przemieszczania się roju zergowskiego, w wyniku czego doszło do ogromnej bitwy kosmicznej. W tej walce szczęście od DZZ się odwróciło, wojska Konfederacji wycofały się i nie brały udziału w walkach, Hyperion zdołał uciec na Shakuras a flota inwazyjna została zniszczona. Resztki floty DZZ ruszyły na planetę Braxis śladem Durana i Konfederatów. Na orbicie planety doszło do kolejnego starcia z Zergami. Tym razem admirał DuGalle zdecydował się na użycie zakłócaczy komunikacji. Dzięki temu, z wielkimi stratami ale udało się pokonać rój, który znowu został rozbity na niezależne hordy. Terranom udało się również dostać do młodej Nadświadomości i przejąć nad nią kontrolę, używając narkotyków. Wydawało się, że Ziemianie zwyciężyli w galaktycznej wojnie.


Przeczytaj również „Jeszcze jedna tura” o jednej z naważniejszych serii komputerowych „Cywilizacja”


Wróg mojego wroga…

Dyrektoriat Zjednoczonej Ziemi odniósł potężne zwycięstwo, osłabiając Dominium i rozbijając Zergów. Zdziesiątkowani Protosi nie mieli szans w starciu z ziemianami. DZZ stanowiło zagrożenie dla wszystkich ras, dlatego Królowa Ostrzy wyszła z propozycją szalonego sojuszu. Wspólnie z Raynorem, Protosami i resztkami wojsk Menska mieli spróbować pokonać DZZ, odbudowując jednocześnie Dominium.

Jednocześnie Kerrigan, rozpoczęła systematyczne zbieranie i okiełzywanie półdzikich hord zergowskich. Dzięki pomocy Menska i jego nadajników, udało się jej sprowadzić na Braxis znaczne ilości dzikich Zergów i zniszczyć nadajnik zagłuszający kontakt z rojem. Dzięki temu mogła kontrolować swoje wojska na duże odległości. Sojusznicy uderzyli następnie na Korhal, pokonując wojska DZZ. Sojusz zadziałał wyjątkowo dobrze. Imperator Mengsk rozpoczął odbudowywanie swojego imperium, wydawało się, że może nieoczekiwana pomoc trzech ras doprowadzi do spokoju w układzie.

Niestety, Królowa Ostrzy pokazała swoją prawdziwą naturę. W chwili zwycięstwa zdradziła, atakując niedawnych sojuszników. Zginął Feniks oraz generał Duke, Raynor i Arcturus musieli uciekać z planety.

Starcraft
Starcraft

Aby całkowicie przejąć kontrolę nad rojem oraz zdobyć pozycję zwycięscy, brakowało jej tylko jednego. Udała się na Shakuras, gdzie przetrzymywana była kontrolowana Nadświadomość. Kerrigan wzięła do niewoli Raszegal, przywódczyni templariuszy i kazała Zeratulowi zabić rosnącego władcę roju. Mroczny templariusz zrobił to, żądając jednocześnie wypuszczenia matriarchini. Ku wielkiemu zdziwieniu okazało się, że wcale nie była ona jeńcem – została opanowana przez moce Kerrigan już przy pierwszym spotkaniu, podczas walk o utrzymanie planety. Zeratul w akcie rozpaczy i desperacji zabija swoją przywódczynię.

Zwycięska Królowa Ostrzy pozwala uciec resztkom flot Menska i Artanisa. DuGalle, po utracie swoich wojsk popełnia samobójstwo. Kerrigan, kontrolująca całość roju, ustanowiła dominację Zergów i powróciła na Char, przerywając ofensywę.

Cisza przed burzą

Królowa Ostrzy zaszyła się na swojej planecie, Terranie walczyli o resztki swojego imperium a Protosi odbudowywali straty. Zeratul, osamotniony po klęsce na Shakuras, podróżował po wszechświecie w poszukiwaniu wiedzy, która pozwoliłaby mu na pokonanie Królowej Ostrzy. Na jednej z zapomnianych planet natrafił na odrażający eksperyment Samira Durana. Służący i DZZ i Zergom naukowiec doprowadził do połączenia dwóch ras – starożytnych i robali, tworząc przerażające hybrydy.

Starcraft II: Wings of Liberty

Wojna zakończyła się cztery lata temu, lecz nie dla wszystkich. Jim Raynor wraz z Rekieterami przemierza układ Koprulu na pokładzie Hyperiona. Starają się wzniecać na planetach bunt przeciwko Menskowi, któremu udało się odbudować Dominium.

Jim gdy nie walczy, topi swoje demony w barze. Nie może sobie darować utraty Sary oraz tego, że pomógł Menskowi dojść do władzy. Przy szklance odnajduje go jego stary znajomy, przestępca i marine Tychus Findlay. Proponuje on byłemu szeryfowi robotę, zdobywanie zaginionych artefaktów i sprzedawanie ich tajemniczej fundacji Moebius.

Pierwszy artefakt z listy odnajdują na zniszczonej Mar Sarze. Oprócz przedmiotu odnajdują również Zergów i oddziały Dominium. Nagle wszyscy stają się gorąco zainteresowani artefaktami. Uśpiony od kilku lat rój wyrusza znowu do walki, powraca również Królowa Ostrzy.

Po zdobyciu artefaktu Jim wraz ze swoimi ludźmi szybko opuszczają planetę, pozostawiając Terran i Zergów samym sobie.

Ledwie jednak zdążyli zabezpieczyć towar a już okazało się, że ruszają na powierzchnię Tarsonis. Nadarzyła się niebywała okazja napadnięcia na słabo strzeżony pociąg Dominium. Szybko przeprowadzona akcja zakończyła się sukcesem, którego nikt się nie spodziewał. W ręce rebeliantów wpadł robot, który posiadał bardzo pokaźne zbiory danych. Wśród nich znajdował się zapis inwazji Zergów na Tarsonis i dowody, że Mensk sprowadził rój na ludzką planetę. Były to dowody, które mogły rozpalić wszystkie światy Dominium i błyskawicznie obalić imperatora.

W międzyczasie Rekieterzy cały czas gromadzili przedmioty, o które prosiła fundacja Moebiusa. Dziwnie wszystkie zabytki były pozostałościami dawnych protoskich praprzodków. Równie zastanawiające były starania Zergów, aby je zdobyć. Jim nabierał przypuszczeń, że nie wszystko zostało mu powiedziane.


Przeczytaj również „Dwunasta muza” – o pieknie gier, walorach graficznych, muzycznych i wartościach, które sobą prezentują


Przepowiednia

Potwierdzeniem jego obaw była niespodziewana wizyta. Na pokładzie Hyperiona pojawił się mroczny templariusz Zeratul. Wręczył Jimowi zapis swoich wspomnień. Z nich przywódca rebeliantów dowiedział się o stoczonej walce z Królową Ostrzy, zdobyciu przepowiedni xel’naga, hybrydach oraz ryzyku jakie podjął Protos. Udał się on na opanowany przez rój Aiur, gdzie nawiązał kontakt myślowy z istotą powiązaną z Nadświadomością. Okazało się, że jest to Tassadar, egzekutor, który poświęcił się aby zniszczyć istotę, z którą teraz był.

Starcraft
Starcraft

 

Opowiedział on Zeratulowi prawdę o Zergach, o tym, że Królowa Ostrzy została stworzona aby wyzwolić rój od niewoli, jaka im groziła z rąk tajemniczego Mrocznego Głosu. W jednej z wizji przyszłości, zniewolone Zergi wybijają i Terran i Protosów, niszcząc obie cywilizacje. Szok najpierw Zeratula a następnie sięgającego do jego wspomnień Jima był ogromny. Okazało się, że Kerrigan, mimo wszystkich swych zbrodni starała się ratować wszystkie trzy rasy.

Nie zmieniało to jednak najważniejszego celu – czyli obalenia znienawidzonego Menska. Najlepszą chwilą była parada wojsk na Korhalu. W brawurowy sposób udało im się przejąć Odyna, największego robota kroczącego armii Dominimum. Dzięki temu odciągnęli uwagę od specjalnej grupy, która podłączyła się do łączy Dominium i nadała kompromitujące dane.

Rezultat był dokładnie taki jakiego oczekiwali rebelianci. Oburzeni ludzie wyszli na ulice, planety wypowiadały posłuszeństwo Dominium, rządy Menska, chwilę temu tak solidne, teraz były zagrożone.

Fundacja

Korzystając z sypiącego się Dominium, Rekieterzy ruszyli na poszukiwanie kolejnych artefaktów. W pewnym momencie otrzymali niepokojące wieści o inwazji Zergów na planetę Tyrador. Znajdowała się tam siedziba główna ich pracodawcy, fundacji Moebiusa. Jim rusza z odsieczą.

Starcraft
Starcraft

 

Po przybyciu na miejsce okazuje się, że inwazją roju dowodzi sama Królowa Ostrzy. Według ewakuowanych naukowców, był to znak, że artefakty, które zbierają są bardzo cenne w walce z robalami. Po uratowaniu personelu, Jim poznaje swojego prawdziwego zleceniodawcę. Jest nim Valerian Mensk, syn imperatora i następca.

Udaje mu się przekonać Raynora o swoich dobrych zamiarach i o tym, że zebrane wszystkie artefakty utworzą urządzenie, dzięki któremu uda się przywrócić dawną Sarę. Jim decyduje się zaryzykować, w imię miłości do kobiety, którą stracił. Dodatkowo utrata Królowej Ostrzy dawała szansę, na odparcie kolejnej inwazji Zergów.


Przeczytaj również ” Jak zapewnić sobie anonimowość w sieci”. To co zostawiamy w internecie, zostaje w nim na zawsze. Dodać dane do zasobu, jest bardzo łatwo, usunąć, niezmiernie trudno. Zapraszam do wpisu o anonimowości w sieci


Na ratunek Królowej

Po zebraniu wszystkich artefaktów, trzeba było zrealizować tą trudniejszą część planu. Należało umieścić urządzenie jak najbliżej Kerrigan.

W tym celu doszło do ogromnej ofensywy Terran na Char. Pomimo poniesienia ogromnych strat, udało się zdobyć przyczółek na powierzchni planety. Oblężeni ludzie w ostatniej chwili zostali uratowani przez potężny impuls wystrzelony z tajemniczego przedmiotu. Rój został zniszczony a sama Królowa Ostrzy nieprzytomna, powróciła do ludzkiej formy.

W momencie, kiedy bezbronna Sara leżała przed oddziałem Rekieterów, zadziałał Tychus. Okazało się, że służył Mensgowi, który za jego wolność nakazał mu eliminację Królowej Ostrzy. Jim widząc broń skierowaną w stronę jego ukochanej, zadziałał automatycznie. Ciało przyjaciela, zastrzelonego przez szeryfa zostało pozostawione na Char.

Pozbawiony królowej rój kolejny raz poszedł w rozsypkę, inwazja została odparta a Dominium wstrząsała wewnętrzna rebelia. Jim miał prawo być zadowolonym.

Starcraft
Starcraft

Starcraft II : Heart of the swarm

Po pokonaniu Zergów i przywróceniu Kerrigan jej ludzkiej formy, Rekieterzy z Jimem oraz Valerian Mengs wraz ze swymi wojskami schronili się na opuszczonej asteroidzie. Tam badano Sarę oraz planowano ostateczną rozprawę z Imperatorem. Niespodziewanie dochodzi do ataku sił Dominium. Zaskoczeni rebelianci zmuszeni są do ucieczki, podczas której oddział duchów, z Novą na czele bierze do niewoli Jima.

Po jakimś czasie na Hyperion docierają informacje, najpierw o pojmaniu a następnie egzekucji przywódcy rebeliantów Jima Raynora. Kerrigan, która już doszła do siebie wpada w szał. Zdaje sobie sprawę, że w jej zemście Terranie nie będą pomocni, dlatego wraca do gatunku, którym rządziła jako Królowa Ostrzy. Po jej przemianie rój został rozbity, szczepy wyewoluowały, pojawili się nowi przywódcy. Kerrigan musiała powrócić jako ich królowa, przygarnąć oddanych, zabić pozostałych. Pierwszymi wchłoniętymi Zergami był szczep Zagary, królowej planety Char. Następnym jest pozostałość po królowej Nafash, zabitej przez protosów.

Wściekła sieje zniszczenie tak wśród wojsk Dominium na Char jak i wśród Protosów, na zamarzniętej planecie Kaldir. W pewnym momencie, jak to ma w zwyczaju, pojawia się obok Sary Zeratul. Przekazuje jej wiedzę, w jaki sposób będzie mogła odzyskać pełnię swoich dawnych mocy. Udaje się ze swoim rojem na planetę Zerus, gdzie upadły pradawny Amon doprowadził Zergi do tego czym były przez wieki – roju, odbierając im świadomość na rzecz jednej istoty – Nadświadomości. Na planecie poznaje również Zurvana, starożytnego Zerga.

Starcraft
Starcraft

Kerrigan odnajduje na planecie nieckę rozrodczą i w niej przechodzi ponowną przemianę, w Królową Ostrzy. W swojej nowej formie bezproblemowo morduje trzy królowe, które próbowały zapobiec jej ponownej ewolucji. Przejmuje ich esencję oraz szczepy. Na koniec zabija Zervana, również mu zabierając esencję – dzięki czemu jej moc stała się ogromna.


Przeczytaj również „Dolegliwości komputerowe” – bolący nadgarstek, zmęczony wzrok, chrupiący kręgosłup – jak zdrowo pracować przy komputerze.


Upadek

Wydarzenia kończy atak Kerrigan i Rekieterów na Korhal. Królowa Ostrzy pokazuje swoje ludzkie oblicze, pozwalając na ewakuację terrańskich cywilów. Dochodzi do ostatecznego szturmu na stolicę Korhalu, Augustgrad. Imperator pewny działania zakłócaczy, szykuje się do zwycięstwa. Niespodziewanie urządzenie nie działa tak jak powinno, Zergowie zostali uwolnieni spod kontroli Nadświadomości. Dochodzi do walki najwierniejszej Gwardii Dumy Augustgradu i Odyna z rojem Zergów wspieranym przez Rekieterów.

Starcraft
Starcraft

Gdy na ulicach miasta trwały walki, Kerrigan wdziera się do pałacu i staje przed obliczem Imperatora. Okazuje się, że w jego posiadaniu jest artefakt, który został użyty przy jej przemianie. Przed jej zamordowaniem ratuje ją nagłe pojawienie się Raynora. Mengs poddaje się a Jim wychodzi, pozostawiając jego los Królowej Ostrzy. Ta przebija go swoimi pazurami a następnie doprowadza do eksplozji pałacu.

Koniec Drugiej Wielkiej Wojny

Po pokonaniu Mengsa, rój wraz z Królową Ostrzy wycofuje się w nieznane miejsce. Muszą przygotować się do walki o swój gatunek i o uwolnienie spod kontroli pradawnych istot. Jednocześnie daje czas Terranom na odbudowę swoich kolonii. Wiadomo jednak, że okres spokoju nie będzie zbyt długi.

Starcraft II : Legacy of the Void

Wydarzenia najprawdopodobniej opisywać będą konflikt pomiędzy Rojem, Złotą Armadą i Dominium Terran a Amonem, upadłą istotą, starożytnym Xel’Nagą.

Dowiemy się tego, wraz z premierą dodatku.

Źródła „Starcraft”

Zostaw po sobie ślad!